Neuropátia centrum nyílt Siófokon

Két új neuropátia centrum nyitotta meg kapuit, Siófokon és Budaörsön.

A neuropátia, vagyis az idegkárosodás a cukorbetegség egyik leggyakoribb szövődménye, viszont nagymértékben aluldiagnosztizált és alulkezelt állapot. Számos más okból kialakulhat, de leggyakoribb oka a diabetes. A betegség miatt évente négyezer lábamputációt végeznek Magyarországon, azonban a neuropátia korai felismerésével és hatékony gyógyszerekkel meg lehetne állítani a betegség előrehaladását.

A Wörwag Pharma 1998 óta bővíti az országos neuropátia diagnosztikai hálózatot, biztosítva a centrumok korszerű diagnosztikai eszközeit. A fejlesztések révén több mint húsz neuropátia centrum működik az országban. Az országos hálózat évente 6-8000 beteg szűrését teszi lehetővé.
Mind a két neuropátia centrum beutalóval fogadja a betegeket, a neuropátiás vizsgálata mellett a perifériás érbetegség szűrésére is van lehetőség.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Meghosszabbította a szerződését a magyar válogatott játékossal a balatonfüredi kézicsapat

Bóka Bendegúz 101-szeres válogatott kézilabdázó meghosszabbította szerződését a férfi NB I-ben szereplő Bal
Elolvasom

12 hajózási jelzést helyeztek ki a Balatonba

A jelzések segítségével elkerülhetők az esetleges felfutások egy homokpadra. - - A Közép-dunántúli Víz
Elolvasom

Női egészségnap Balatonalmádiban

A női egészség nem csupán egyéni felelősség, hanem társadalmi kérdés is. A modern életmód, a stressz és az
Elolvasom