Nyolc nyaralóba tört be egy férfi a déli parton

A férfi több esetben beállt a kocsijával a kirabolt házak udvarára, hogy kényelmesebben pakolhassa az eltulajdonított javakat.

Vádat emelt a Siófoki Járási Ügyészség azzal a férfival szemben, aki rövid időn belül nyolc nyaralóba is betört a Balaton déli partján.

A Somogy Vármegyei Főügyészség közleménye szerint a negyvenes éveiben járó férfi nehéz anyagi körülményei miatt 2023 januárjától kezdődően Siófokon, Balatonvilágoson, Balatonszárszón és Balatonföldváron nyolc hónap alatt több nyaralóba is betört.

Az volt a módszere, hogy kifeszítette vagy berúgta az ajtót, vagy betörte az ablakot. Több helyen még a kapun lévő lakatot is leverte, hogy az értékek könnyebb elszállítása érdekében be tudjon állni kocsival a kifosztott ingatlan udvarára.

A férfi a feltört házakból zömében értékes műszaki cikkeket és szerszámokat, illetve kerékpárokat nyúlt le közel négymillió forint értékben. A zsákmánya egy részét a férfi elpasszolta egy ismerősének, aki nem tudott a bűncselekmények elkövetéséről. A nyomozó hatóság ezek egy részét lefoglalta, s visszaadta a tulajdonosának. Az ügyészség letöltendő börtönbüntetést és vagyonelkobzást kért az elkövetőre, azzal, hogy tiltsák el a járművezetéstől is.


Forrás: ugyeszseg.hu / 24.hu

Kapcsolódó

Kaposvári besurranó áll ismét bíróság elé

A Kaposvári Járási Ügyészség kifosztás bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy n
Elolvasom

15 darab szalámit próbált lopni egy kaposvári tolvaj, majd összeverekedett a biztonsági őrrel

A Kaposvári Járási Ügyészség rablás bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki – a vád szerin
Elolvasom

Újabb droghálózatot számoltak fel Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói 11 Büntetés-végrehajtási Intézet és 12 vármegyei rendőrfők
Elolvasom