Önkormányzati használatba kerülhet négy közforgalmú kikötő

Lehetőség nyílik arra, hogy Balatonakali, Balatonudvari, Csopak és Balatonkenese közforgalmú kikötőit ne adják el, hanem azok az önkormányzatok ingyenes használatába kerüljenek – írta Kontrát Károly országgyűlési képviselő Facebook-oldalán csütörtökön.

Lombár Gábor, az önkormányzatokat tömörítő Balatoni Szövetség elnöke az MTI-nek arról számolt be, hogy a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) átalakítási tervei miatt korábban egyeztetést kért a többségi állami tulajdonosi jogokat képviselő Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezetőjétől, Guller Zoltántól, aki csütörtökön fogadta.
A konstruktív megbeszélésen Guller Zoltán biztosított arról, hogy a BAHART reorganizációs tervében szereplő, négy eladásra szánt kikötő sorsáról egyeztethetnek a vállalat vezérigazgatójával a kikötők közösségi tulajdonban tartását kérő, érintett polgármesterek – számolt be a történtekről.
A térség országgyűlési képviselőjének közösségi oldalán megjelent tájékoztatás arra utal, megállapodás születhet arról, hogy Balatonakali, Balatonudvari, Csopak és Balatonkenese közforgalmú kikötői Bahart-tulajdonban maradnak, és ingyenes használatba kaphatják a területileg illetékes önkormányzatok.

Forrás: mti.hu

Kapcsolódó

Somogyi orvvadászok rendőrkézen

A Barcsi Rendőrkapitányság nyomozói a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével június 18-án elf
Elolvasom

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom