Óriáspontyokat ont magából a Balaton

A hosszan tartó forróságban a halak is jobban harapnak – írja a 24.hu cikke.

A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Kft. július folyamán nem csupán a haltelepítésekről, hanem a nagy fogásokról is folyamatosan tájékoztatja követőit a Facebook oldalán.

A horgászok beszámolóit látva aligha kétséges, hogy igazi pontybirodalommá vált a magyar tenger. Méretes pontyok akadtak horogra a nyári hőségben, melyek a mérlegelés és a fotózás után természetesen visszakapták szabadságukat.

Dobóczy Ákos például egy 21+-os, Szili Tamás egy 20,5 kilós, Szili Levente 21, 2 kilós, Szabó Mihály pedig egy 24,1 kilós ponty fogásáról küldött fényképes beszámolót júliusban.

A legérdekesebb egy idős horgász, Bornemisza Péter bácsi beszámolója volt.

“A Balaton egy fantasztikus pontyos víz lett! 4 napos ott töltött időm során nyolc alkalommal horgásztam, esetenként mintegy 2-3 órát a vízen töltve, mikor is összesen 17 pontyot fogtam. Ezek közül 3 darab volt méret (70 cm) feletti, 2 darab 60 centi feletti, 7 darab pedig méret (35 cm) körüli, melyeket mind visszahelyeztem. A rövid időszak az egyik legszebb idő lesz, amelyikre a közelmúltból emlékezhetek majd. Hálásan köszönöm Balaton!” – írta az idős úr.


Forrás: 24.hu

Kapcsolódó

Bozótvágó késsel fenyegette feleségét egy tapolcai férfi

A Tapolcai Rendőrkapitányság munkatársai elfogták a 39 éves helyi férfit, és kezdeményezték a letartóztatás
Elolvasom

200 veszélyes vagy beteg fát vágnak ki Keszthelyen

Az önkormányzat a lakosság türelmét kéri. - - A VÜZ Kft. heti ütemterv szerint végzi a fakivágásokat.
Elolvasom

Tőrpengéjű sétapálcákat rendelő kereskedő ellen emeltek vádat Zalában

Az Egyesült Államokból rendelt, rejtett tőrpengéjű sétapálcákat akart forgalmazni egy keszthelyi kereskedő
Elolvasom