Összehangolt akcióval csaptak le a rendőrök Siófokon

Összesen harmincöt szabálysértővel szemben léptek fel a Somogy megyei rendőrség munkatársai, akiket az úgynevezett finn módszerrel szűrtek ki.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti szakemberei 2022. október 25-én Siófok és vonzáskörzetének forgalmát ellenőrizték fokozottan. A szabályszegők hatékonyabb kiszűrése érdekében az egyenruhások nemcsak civil autókkal, hanem drónnal is ellenőrizték a közlekedésbiztonság tekintetében legkritikusabb pontokat, valamint finn módszerrel is szondáztattak. Az elsőként Finnországban alkalmazott intézkedés lényege, hogy a megfelelően előkészített, kijelölt leállítási helyen az összes arra közlekedő járművezetőt alkoholszondás vizsgálatnak vetik alá. Amennyiben a jármű vezetője nem ittas, úgy azonnal tovább haladhat, míg pozitív eredmény esetén az érintetteket félreállítják, velük szemben eljárás indul. Az akció ideje alatt a járőrök 283 gépjárművezetőt ellenőriztek, amelynek során egyetlenegy sofőrnél merült fel az ittasság gyanúja.

A rendőröknek mindamellett tilos jelzésen áthaladás, biztonsági öv hiánya, szabálytalan előzés, vezetés közben kézben tartott mobiltelefon használat, illetve záróvonal figyelmen kívül hagyása miatt összesen 35 esetben kellett intézkedniük. Az ellenőrzést három civil gépkocsi, három járőrautó és egy drón segítette.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság megyeszerte tervez további, ehhez hasonló jellegű forgalom-ellenőrzéseket. Kérjük a közlekedésben résztvevőket, hogy mindig tartsák be a közúti szabályokat! Ne sodorják veszélybe magukat és a többi közlekedőt azzal, hogy a szabályokat áthágva, azokat megkerülve vezetnek!




Forrás: police.hu

Kapcsolódó

Somogyi orvvadászok rendőrkézen

A Barcsi Rendőrkapitányság nyomozói a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével június 18-án elf
Elolvasom

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom