Öt óvodást szállítottak kórházba Várpalotán mérgezéssel

Öt óvodást szállítottak kórházba Várpalotán mérgezéssel

Az egyik kisgyerek hányingerre panaszkodott miután társaival beleharaptak egy kitépett virág hagymájába.

Öt gyereket vittek kórházba mérgezéses tünetekkel egy várpalotai óvodából – tudósított a RTL Híradó, melyet a HVG cikke szemlézett.

A mérgezés első jele az volt, hogy a múlt szerda délelőtti játék után az egyik gyerek hányingerre és hasfájásra panaszkodott, majd elmondta, hogy társaival együtt megkóstolta egy kitépett nárcisz hagymáját.

A gyerekek azóta jól vannak, de a polgármester és a rendőrség is vizsgálja, hogy történt-e mulasztás.

A nárcisz minden része mérgező, hatóanyaga a központi idegrendszert támadja meg – írja a portál.


Forrás: hvg.hu
Fotó: Wikipedia

Kapcsolódó

Betelt a 44. LIDL Balaton-átúszás klasszikus távja

Már nem lehet nevezni, mert hetekkel a rajt előtt betelt a 10 500 fős limit a 44. Lidl Balaton-átúszás 5,2
Elolvasom

Megszületett az ítélet Balatonalmádi egykori polgármesterének ügyében, aki rejtett kamerával figyelte meg a jegyzőt

Az eszköz 2025 márciusának végéig folyamatosan rögzítette az irodában történt eseményeket. - - A Veszp
Elolvasom

Szenved a szőlő: már most látszik, hogyan írja át a klímaváltozás a magyar bor jövőjét

Klár Máté videóriportja magyar borászok és kutatók megszólalásain keresztül mutatja meg, hogyan gyorsul fel
Elolvasom