Ötödször rendezték meg a jótékonysági futóversenyt Badacsonyban

Ötödször rendezték meg a jótékonysági futóversenyt Badacsonyban

Szombaton tartották meg ötödik alkalommal Badacsonyban a Dűlőre Futunk elnevezésű jótékonysági futóversenyt. A befolyó összeggel az Országos Mentőszolgálat tapolcai mentőállomását támogatják a szervezők.

Laposa Zsófia szervező elmondta: ötödik alkalommal tartják meg rendezvényüket, melynek bevételével az Országos Mentőszolgálat tapolcai mentőállomását támogatják. Közölte: kétmillió forint már biztosan összegyűlt a nevezési díjakból, de ez még növekedhet a futók felajánlásaival.

A 12 kilométeres távot egyéniben és váltóban is teljesíthetik a futók, akiknek számát a koronavírus-járvány miatt 500 indulóban maximálták, és százas csoportokban rajtoltatták őket. Rajthoz állt Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója és Győrfi Pál szóvivő is.


Forrás: MTI
Fotó: MTI / Vasvári Tamás

Kapcsolódó

RESTART a természetvédelemben – Kisapátiban találkoznak a hazai zöldek

2026. július 3–5. között a Tapolca-közeli Szent György-hegy ad otthont a „RESTART a természetvédelemben” cí
Elolvasom

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja

Július első hétvégéjén ismét megrendezésre kerül a Balaton legszínesebb, ingyenes zenei fesztiválja és újra
Elolvasom

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség hétvégi tájékoztatása szerint vizsgálják az ügyet. - - Sajtóhírek szerint Balatonszepezd é
Elolvasom