Páratlan balatoni fotókkal tért vissza az “űrbatyu”

Páratlan balatoni fotókkal tért vissza az “űrbatyu”

Tavaly eresztett először úgynevezett “űrbatyut” a magasba a Bakonyi Csillagászati Egyesület a holdraszállás 50. évfordulójának alkalmából. Idén megismételték a műveletet és ez alkalommal is gyönyörű képek születtek többek között a Balatonról is.

Az Űrbatyu II. ballont eredetileg az idei Csillagászat napján szerettük volna felengedni. A járványhelyzet miatt azonban a startot augusztus 20-ra halasztottuk.Több kamera is utazott a ballon műszergondolájában. Az alábbi felvételt külső konzolra szerelt Insta360 ONE R kamera készítette. Néhány perccel vagyunk a ballon 30600 méter felett bekövetkezett szétdurranása után, az Űrbatyu II megkezdte az “ereszkedést”, hogy majd Dúzs község határában (Tolna megye) egy 10 méteres fára akaszkodva várja meg a keresőcsapatot – írják a Bakonyi Csillagászati Egyesület tagjai a Magyar Csillagászati Egyesület weboldalán.

További részletek és fotók itt találhatók.


Kapcsolódó

Ezt érdemes tudni: akár 200 ezer forintos bírság is járhat, ezekért a kihágásokért egy szabadstrandon

A Gumirádli szabadstrandon új tilalmak léptek életbe a főszezon biztonságos lebonyolítása érdekében. - -
Elolvasom

A légirendészet is járőrözni fog a Balaton felett a főszezonban

A következő két hónapban a levegőből is óvó tekintetek pásztázzák majd a strandolók biztonságát. - - A
Elolvasom

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben, egy férfi meghalt

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben szombat délelőtt, a balesetben a gépkocsi ve
Elolvasom