Rekordot döntöttek a SZÉP-kártyás fizetések

Rekordot döntöttek a SZÉP-kártyás fizetések

Mintegy 84,4 milliárd forintot értek el a SZÉP-kártyás tranzakciók az év első három hónapjában, ami a tavalyi értékekhez képest 81 százalékos emelkedést jelent – közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) az MTI-vel.

A közlemény szerint a kártyával a legtöbbet a vendéglátóhelyeken költötték a felhasználók.

Az első negyedévben fokozatosan emelkedtek a SZÉP-kártyás fizetések, januárban 23,2, februárban 26,8, márciusban 34,4 milliárd forintot költöttek a kártyákról.

A költések legnagyobb része, közel 60 százaléka mindhárom hónapban a vendéglátás alszámláról történt, míg a szálláshely alszámla részesedése közel 30 százalékos volt, 10 százalékot a szabadidő alszámláról fizették a felhasználók.

A költés mellett a feltöltések is jelentősen nőttek 2022 első negyedévében. Az adatok szerint 2021-ben 86 milliárd forintot töltöttek fel a munkaadók a kártyákra, idén január-márciusban ez az összeg 19,5 százalékkal magasabb, 102,8 milliárd forint volt.

A SZÉP-kártyákon március végén összesen több mint 155 milliárd forint állt rendelkezésre, melynek nagy része várhatóan a turisztikai szektorban hasznosul a következő hónapokban – írta a MTÜ.



Forrás: MTI
Fotó: Palágyi Barbara / 24.hu

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Régi urántáró, Pécsely

A Balaton-felvidék változatos és heterogén geológiai érdekességeiről már számtalanszor értekeztünk a legkül
Elolvasom

Ezt érdemes tudni: akár 200 ezer forintos bírság is járhat, ezekért a kihágásokért egy szabadstrandon

A Gumirádli szabadstrandon új tilalmak léptek életbe a főszezon biztonságos lebonyolítása érdekében. - -
Elolvasom

A légirendészet is járőrözni fog a Balaton felett a főszezonban

A következő két hónapban a levegőből is óvó tekintetek pásztázzák majd a strandolók biztonságát. - - A
Elolvasom