Rendőrkézen a tapolcai pincebetörő

A férfi ellen elfogató parancs volt érvényben – írja a police.hu.

A tapolcai rendőrök 2023. január 8-án 15 óra 55 perckor Raposka külterületén lévő földúton igazoltatták a 72 éves tapolcai illetékességű férfit, aki ellen lopás miatt körözés volt érvényben.

A férfi a rendőrautót látva a nála lévő táskát eldobta és futva próbált menekülni a rendőrök elől, ám az egyenruhások utolérték, elfogták és a Tapolcai Rendőrkapitányságra előállították, ahol gyanúsítottként kihallgatták. A férfit több pincebetöréssel gyanúsították a nyomozók, 2022. decemberétől 2023. január 6-ig összesen négy raposkai és Szent György-hegyi zártkertbe ment be jellemzően ablaküveg- és ajtóbetöréssel, valamint lakatpánt lefeszítéssel, majd a pincékből használati tárgyakat, élelmiszereket, cipőt és elektronikai cikkeket tulajdonított el.

Az elkövető mintegy 250 ezer forint lopási, valamint 150 ezer forint rongálási kárt okozott a sértetteknek.

A férfit kihallgatását követően őrizetbe vették és javaslatot tettek letartóztatásának indítványozására az illetékes ügyészségen.



Forrás: police.hu

Kapcsolódó

„Merj álmodni, merj élni” – egy személyes történet, amiből megszületett a Paloznaki Jazzpiknik

Miért vág bele valaki ismeretlen vagy nehéz helyzetekbe, amikor a siker esélye alig egy százalék? Hogyan le
Elolvasom

Kimagasló badacsonyi sikerek a nemzetközi borászatban

A 2026-os nemzetközi borversenyek eredményei alapján a badacsonyi borászatok kiemelkedő sikereket értek el
Elolvasom

Bakonyi betörés, baranyai bukás – megint forró nyomon voltak a rendőrök

Épp a zálogházban adta le a pécsi testvérpár az ékszereket, mikor a rendőrök elfogták őket - adta közre a p
Elolvasom