Robbanás történt a királyszentistváni hulladékégetőben

Robbanás történt, majd tűz ütött ki csütörtökön a királyszentistváni hulladékégetőben – közölte a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletes szóvivője az MTI-vel.

Szolgainé Soós Gabriella elmondta: a robbanás délután egy órakor konténeres hulladékok égetése közben történt az égetőkemencében, amelynek burkolata egy négyzetméteren felszakadt. A tűz az épület felső szintjét is érintette.

A lángokat a balatonfűzfői és veszprémi hivatásos tűzoltók egy habsugárral eloltották, a helyszínre érkezett a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat és a katasztrófavédelmi mobil labor is. Utóbbi mérései nem mutattak ki a levegőben egészségre káros mértékű veszélyes anyagot – tájékoztatott a szóvivő.

Hozzátette: a katasztrófavédelem munkatársai tűzvizsgálati és iparbiztonsági szemlét tartanak a helyszínen.

Forrás: mti.hu

Kapcsolódó

Balesetben meghalt egy motoros Veszprémnél

Balesetben meghalt egy motoros kedd este Veszprém és Szentkirályszabadja között - közölte a Veszprém Várme
Elolvasom

Rendőrkézen a notórius katalizátortolvaj

A veszprémi nyomozók kezdeményezték a 39 éves külföldi férfi letartóztatását - írja a police.hu. - - A
Elolvasom

Zalai nyomon jutottak el a budapesti droglaborig a rendőrök

A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság befejezte annak az ügynek a vizsgálatát, amelyben egy amfetaminlabor
Elolvasom