Romániába költözteti egyik legfontosabb gyárát a Zalakerámia

Romániába költözteti egyik legfontosabb gyárát a Zalakerámia

A cég már tavaly is jelentős létszámleépítést eszközölt.

A Zalakerámia romhányi üzemét leszerelik, a tófeji egység augusztus óta megint nem termel – tudta meg a HVG. Működnek tehát a kormány külföldi építőanyag-gyártókat sújtó intézkedései, hiszen a Lasselsberger tulajdonában álló patinás magyar csempegyártó a tönk szélére került, talpra állás pedig nehezen képzelhető el.

A Zalakerámia elkezdte leszerelni a magyarországi termelés javát adó romhányi gyárát, a technológiát a kolozsvári üzemükbe szállítják át – értesült a portál. Az osztrák Lasselsberger tulajdonában álló cég ezzel gyakorlatilag teljesen leállította a termelést Magyarországon.

A vállalat tavaly májusban közölte, hogy csoportos létszámleépítést hajt végre a Zala megyei Tófejen található üzemében, az ott dolgozó több mint 200 ember közel 90 százalékát elbocsátották.

A teljes cikk itt érhető el.


Forrás: hvg.hu
Fotó: Zalakerámia Zrt.

Kapcsolódó

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben, egy férfi meghalt

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben szombat délelőtt, a balesetben a gépkocsi ve
Elolvasom

Maga előtt görgette a lopott olajos hordót egy részeges tolvaj Veszprémben

A veszprémi rendőrök elfogták a menekülő férfit - közölte a police.hu. - - Állampolgári bejelentés érk
Elolvasom

Kültéri mászófal lehet a veszprémi Pannon Egyetem ikonikus kéményéből?

Az elmúlt öt év során az intézmény mintegy 650 millió forintot fordított sporttal kapcsolatos fejlesztésekr
Elolvasom