Sajátos horgásztechnika: nem volt kapás, ezért leeresztették a tavat Somogyban

Sajátos horgásztechnika: nem volt kapás, ezért leeresztették a tavat Somogyban

A botcsinálta horgászok ellen a barcsi rendőrök eljárást indítottak – számolt be a police.hu.

Horgászni indult öt férfi még augusztus közepén Kálmáncsa közelében. Az alacsony vízállás miatt nem volt kapás, de a horgászok nem csüggedtek, hanem közös erővel eltávolították a zsilip rácsát, és az egész tavat leeresztették. Az iszapban lévő halak közül amennyit elbírtak, hazavittek, a többit ott hagyták elpusztulni. A meggondolatlan tett 5 millió forint kárt okozott.

Az egyenruhások az adatgyűjtés során azonosították a feltételezett elkövetőket, akiket augusztus 27-én elfogtak és a Barcsi Rendőrkapitányságra állították elő. A nyomozók az istvándi férfiakat állatkínzás és lopás vétség elkövetése miatt hallgatták ki.


Forrás: police.hu
Fotó: police.hu

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Régi urántáró, Pécsely

A Balaton-felvidék változatos és heterogén geológiai érdekességeiről már számtalanszor értekeztünk a legkül
Elolvasom

Ezt érdemes tudni: akár 200 ezer forintos bírság is járhat, ezekért a kihágásokért egy szabadstrandon

A Gumirádli szabadstrandon új tilalmak léptek életbe a főszezon biztonságos lebonyolítása érdekében. - -
Elolvasom

A légirendészet is járőrözni fog a Balaton felett a főszezonban

A következő két hónapban a levegőből is óvó tekintetek pásztázzák majd a strandolók biztonságát. - - A
Elolvasom