Tavaszra feltöltik a Sió belterületi szakaszát Siófokon

A tél viszonylagos szárazsága miatt jelenleg nincs víz a csatornában, ám a tavasz beálltával ez változni fog.

A téli időszakban egyáltalán nincs víz, vagy csak igen minimális a Sió csatorna siófoki belterületi részén – olvasható a Siófoki Hírek Facebook oldalán. A lap megkérdezte a vízügyet, mire számíthat a dél-balatoni város, ahol a Sió ered, de a száraz tél, és a Balaton alacsony vízszintje miatt nincs sok esély arra egyhamar, hogy ereszteni kelljen a tó vizéből a Sió-zsilipen keresztül.

A vízügy az alábbi választ küldte a helyi lapnak: „Mind a műtárgy-együttes (siófoki vízleeresztő zsilip, hajózsilip és balatonkiliti mederduzzasztó), mind pedig a Sió-csatorna Siófok belterületi szakasza jelenleg téli üzemrend szerint működik. A téli jegesedési időszakban ezen a részen nem tartunk vizet a műtárgyak védelme, a Sió-meder állékonyságának megőrzése, valamint a balesetveszély elkerülése érdekében. Amint a meteorológiai körülmények azt lehetővé teszik, a belterületi szakaszt feltöltjük és a tavaszi szezonban már egy esztétikus, vízzel telt Sió-meder fogadja Siófok lakosait és látogatóit.”


Forrás: Siófoki Hírek / hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom

Folyosón nevelt vadkendert egy keszthelyi férfi

A keszthelyi rendőrök egy helyi férfit hallgattak ki gyanúsítottként, aki otthonában árult kábítószert - ír
Elolvasom