Tervezd meg te a Balatonfüred – Csopaki Borvidék arculati elemeit!

Egységes borvidéki arculat kialakítására várja a Rizling Generáció grafikusok, képzőművészek pályaműveit a Balatonfüred-Csopaki Borvidéken.

„Borvidékünk szakmai szervezeteivel arra teszünk kísérletet, hogy a borvidék legfontosabb arculati elemeit modernizáljuk. Hiszünk abban, hogy a pozitív változásokat egy egységes borvidéki arculat tovább erősítené. Célunk az egységes, jól felismerhető és időtálló infó-kommunikáció megteremtése, amely tájba illő esztétikai élményt nyújt, hozzáadott értéket teremt a környék szőlőtermesztőinek és borászatainak, valamint megkönnyíti a tájékozódást a környékre látogató vendégek számára” – vázolta a projekt célját Barabás Barna, ötletgazda.

„Meggyőződésünk, hogy egy borászati térkép, a dűlők mentén elhelyezett információs tábla vagy akár a borvidék határain elhelyezett figyelemfelkeltő térplasztika nagyban hozzájárulna a borvidék
sikeréhez. A nemzetközileg is sikeres tapasztalatokat felhasználva terveztük meg a mintaprojektünket, mely idővel más borvidékek, borrégiók számára is követendő példa lehet”

„A Rizling Generáció Egyesület, mely a Balatonfüred – Csopaki Borvidék fiatal borászait tömöríti, közel 10 éve ismerte fel, hogy az összefogásban rejlik a borvidékünk ereje és jövője. Tagjaik képviseltetik magukat a helyi szakmai szervezeteiben, célkitűzéseinket számtalan eredmény igazolja. Egyesületünk legfontosabb víziója, hogy a borvidékünkre érkező vendégek magas színvonalú élménnyel térjenek haza. Az elmúlt években a régió borainak minősége, a szőlőültetvények állapota és a balatoni gasztronómiai kultúra jelentős átalakuláson ment keresztül, ezt az átalakulást erősíti majd az új, egységes táblarendszer” – tette hozzá Gyukli Krisztián, a Rizling Generáció elnöke.

A Balatonfüred – Csopaki Borvidék arculati elemeire vonatkozó tervpályázati felhívást a Balatonfüred – Szőlősi Hegyközség indítványozására, a Balatonfüred Csopaki Borvidék hegyközségei, valamint a Rizling Generáció Egyesület, mint lebonyolító szervezet teszi közzé.

A zsűri tagjai neves képzőművészek, grafikusok, építészek, tájépítészek, borászok: Simon Attila, Laki Eszter, Vörös Botond, Kaszanyi Nóra, Ördögh László, dr. Laposa József, András István, Herbst László, Barabás Barna
A pályázat részletei és a nevezési feltételek az alábbi oldalon érhetők el:


https://rizlinggeneracio.hu/palyazat



Kapcsolódó

Hosszú távú együttműködést indít a Művészetek Háza Veszprém három szociális és nevelési intézménnyel

A Művészetek Háza Veszprém, hosszú távú szakmai együttműködést indít három veszprémi szociális és nevelési
Elolvasom

Illegális agancsozás Igalban

Az igali rendőrök lopás miatt indítottak eljárást két felsőmocsoládi lakos ellen - olvasható a police.hu-n.
Elolvasom

Az év lepkéje 2026-ban a nagy tűzlepke

A lakossági internetes szavazás alapján a 2026-os év lepkéje a nagy tűzlepke lett - közölte a Magyar Madár
Elolvasom