Több, mint másfél ezren vettek részt az Öböl-átúszáson

1521-en vágtak neki szombaton, hogy úszva vagy SUP-on teljesítsék az Allianz Öböl-átúszás három kilométeres távját Tihany és Balatonfüred között.

A szervezők tájékoztatása szerint bár kétséges volt, hogy a tervezett időpontban a víz felmelegszik a biztonságos 22 fok fölé, az esemény napján tökéletes feltételek, 23,3 fokos átlag vízhőmérséklet, napsütés és gyenge szellő fogadta az indulókat.

„A kultikus tihanyi öböl páratlan szépségét testközelből tapasztalhatta meg mindenki, aki részt vett a legszebb táv megtételében” – mondta Fodor Szabolcs főszervező. – “Sok év után az Allianz közreműködésével, közel 200 fős stábbal valósítottuk meg a kitűzött célt. Aki ott volt, izgalmas élménnyel gazdagodott, amelyben egyszerre volt jelentősége a mozgásnak és a természet iránti tiszteletnek. Nem volt ez igazán verseny, de persze sokan nagyon komolyan vették a kihívást, voltak, akik hetek óta készültek rá. A biztonságot közel 70 kísérőhajó biztosította, szerencsére nem került sor olyan eseményre, ami miatt közbe kellett volna avatkoznunk.”


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Fonyódon kapták el az osztrák iskola tolvajait

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság koordinálásával fogtak el román állampolgárságú tolvajokat, a Fővárosi Tör
Elolvasom

Nyílt napot tartott a Veszprémi Érseki Főiskola

Az intézmény szociális és egészségügyi karaktere is előtérbe került az elmúlt évek során. - - Nyílt na
Elolvasom

Jégről mentési és airboat gyakorlatot tartottak a vízimentők Keszthelyen

2026 január 11-én, vasárnap jégről mentési gyakorlatot tartottak Keszthelyen, a mólónál, a Vízimentők Magy
Elolvasom