Új funkciókkal és attrakciókkal bővül a keszthelyi Festetics-kastély

Több mint 2,5 milliárd forint európai uniós támogatásból új turisztikai attrakciókkal és funkciókkal bővül a keszthelyi Festetics-kastély – közölte a Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft. (NÖF) ügyvezető-helyettese, a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.


Farsang Csaba kifejtette: a NÖF célkitűzése az, hogy a kezelésében lévő várak, kastélyok, műemlékegyüttesek hasznosítására alkalmas és sikeres szervezetté alakuljon át az eddigi fejlesztési szemlélet után. A szolgáltatásokra alapozó, bevétel orientált működtetés megvalósítása a cél Keszthelyen is, ahol a Festetics-kastély egész évben vonzó, többnapos időtöltést kínál a hazai és külföldi turistáknak.

A 2,5 milliárd forintot meghaladó uniós támogatás révén év végéig két főúri lakosztály – köztük egy gyerekszoba – korhű enteriőrjét állítják helyre, ahol kordonok nélkül is szemügyre vehetik a látogatók a műtárgyakat – ismertette Farsang Csaba.

Hozzátette: a projekt másik elemeként a kastélyparkban álló egykori fejőházat újítják fel, az épületben történelmi játszóházat alakítanak ki. Két termét múzeumpedagógia foglalkozásokra teszik alkalmassá, három termet pedig kiállítótérként rendeznek be.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

A Balaton felé több új településen indította el szolgáltatását a Kifli.hu

A Kifli.hu bővíti kiszállítási területét: június másodikától több új Balaton-, és Székesfehérvár-környéki
Elolvasom

Ittasan hajtott neki egy somogyi férfi egy villanyoszlopnak, ami aztán rádőlt egy házra

Jogosítvány nélkül, ittasan okozott balesetet az öreglaki sofőr, majd elmenekült - számolt be a police.hu.
Elolvasom

Pápai gyújtogatók rendőrkézen

A pápai rendőrök fiatal fiúkat hallgattak ki az ügyben - írja a police.hu. - - Egy korábban ebédlőként
Elolvasom