Új, hármas turistaút a Tapolcai-medencében

Közös turista útvonalat alakított ki Balatonederics, Nemesvita és Lesencefalu, amely a lesencei Kőorrától indul és Nemesvitán áthaladva végül Edericsen ér véget. A három település közös útvonala az Országos Kéktúrához csatlakozik – olvasható a balatontelevizio.hu-n.

Kiemelt figyelmet szenteltek a települések a helyi értékek bemutatásának, a természetes környezet és a történelmi helyszínek megismertetésének. A túra jelentős részében a kerékpárosok által is használható útvonalat biztosít, de az útvonal lóval is bejárható, ugyanakkor a gyalogos túrázók számára más mozgásformák iránt szintén felkeltheti az érdeklődést. Fontosabb elemei közé tartozik Lesencefaluban mintegy nyolc kilométer hosszban a köszöntőtáblánál a lovasok számára kialakított lóitató, a Szent Donát kápolna, a műemlék templom melletti pihenő a kerékpár-javító készlettel felszerelve. Mindezt erősíti a sportpálya adta mozgáslehetőségek ajánlata, a lesencei panoráma, a szőlőkultúra látképe, a Harangláb melletti pihenő.

A nyolc kilométeres útról részletesen olvashatnak a Balaton Televízió honlapján.



Kapcsolódó

Somogyi orvvadászok rendőrkézen

A Barcsi Rendőrkapitányság nyomozói a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével június 18-án elf
Elolvasom

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom