Kezdjük egy összehasonlítással!
Mint a kriptovaluták világában az szokás, a Cardano is egy közismertebb valuta nagy riválisának számít, amely nem más, mint az Ethereum. A kriptovaluta árfolyamok változásainak vizsgálatával is könnyen összehasonlíthatóak egymással. Ugyanúgy a nyitott platformok palettáját bővíti, így az mindenkinek megadja a lehetőséget az “okosszerződések” megírására, valamint ízelítőt kaphatunk a decentralizált appok létrehozásáról is.
A Cardano minden szempontból megtestesíti a nagybetűs blokkláncot, és a szegmens folyamatos fejlődését is támogatja. Ezzel a két tulajdonságával könnyen tud támogatókat, befektetőket csábítani rendszeréhez.
Ha mélyebben szeretnénk belemenni a technikai összehasonlításba, a Cardano a Proof-of-Stake konszenzust használja, amely a Proof-of-Work mechanizmus környezettudatosabb verziója. Az utóbbira való váltáson már egy ideje dolgozik az Ethereum is, de ez még hosszabb időt vehet igénybe.
Mi várható a Cardano-tól?
A Cardano fejlesztői a kezdetektől fogva a “teher alatt nő a pálma” elvet vallják, így pont kapóra jön nekik ez az időszak. A tervezők napjainkban egy új csomópont (node) kidolgozásán munkálkodnak, de az okosszerződéseket is tovább szeretnék gondolni. A Cardano alapítója úgy képzeli el, hogy a következő mérföldkő az lenne, ha a fejlesztők JavaScript nyelven tudnának Cardano alapokra építő okosszerződéseket írni, amelyeken keresztül készülnének a decentralizált appok.
Pontos időpont egyelőre nincsen, de az eddigi tesztek, fejlesztések és ötletek jó eredményeket mutatnak. A cél jelentősen megnövelni maga a Cardano, valamint a blokkláncon futó decentralizált alkalmazások hatékonyságát, teljesítményét, ezzel pedig a tranzakciók átfutási ideje is felgyorsulna.
A következő állomás: Afrika
A Cardano egyik potenciális terjeszkedési célpontja Afrika lesz. A kriptovaluta fejlesztői megálmodtak egy új pénzügyi rendszert, az úgynevezett RealFi-t, magyarul valós pénzügyet. Ezzel szeretnék a következő szintre juttatni a pénzügyi szektor világát, ugyanis így eltűnne a szakadék a valós gazdasági tevékenységek és a kriptovaluták között.
A RealFi rendszerrel nagyobb hozamokat tudnak a befektetők elérni, és olcsóbb hiteleket is lehet kínálni. Afrika úgy érkezik a képbe, hogy a lakosoknál nagyon népszerű a szegmens, de a kriptovaluták elérhetőségében még nagyon elmaradott. A Cardano tehát nem a saját sebeit nyalogatja ilyen időkben, hanem próbál minden téren élen járni, új lehetőségeket keresni.