Újra látogatható a Kotsy-vízimalom

A páratlan környezetben található ipartörténeti bemutatóhely felújítás miatt 2017-től nem fogadott látogatókat. Közel 10 milliós uniós támogatás tette lehetővé a malomépület és a hozzátartozó eszközök megújítását.

Zalaszántón, az egykori tulajdonos, Kotsy Nándor  nevét viselő vízimalom az 1960-as évektől üzemen kívül állt. 2000-ben megvásárolta a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság.  Mint ipartörténeti látogatóhely 2005 óta fogadta a látogatókat egészen 2017-ig. Akkorra derültek ki  a 40-es 50-es évek kivitelezési hibái, amelyek nem kerültek felújításra. az elmúlt több mint 70 évben – írja a TV Keszthely.

A malomépületben számos régi használati tárgy kapcsolódik a malom történetéhez, működéséhez. Fotók, bárcanaplók szemléltetik a molnárok munkáját. Az egykori romos épület mára felújított fogadóépülete is sok látványt, érdekességet kínál, ahol épített modellen is látható a malom működése.

Kapcsolódó

Fonyódon kapták el az osztrák iskola tolvajait

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság koordinálásával fogtak el román állampolgárságú tolvajokat, a Fővárosi Tör
Elolvasom

Jégről mentési és airboat gyakorlatot tartottak a vízimentők Keszthelyen

2026 január 11-én, vasárnap jégről mentési gyakorlatot tartottak Keszthelyen, a mólónál, a Vízimentők Magy
Elolvasom

2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a hazai turizmus

A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma me
Elolvasom