Valóra vált rémálom közeleg: 1300 forint lesz a lángos a Balatonon

Valóra vált rémálom közeleg: 1300 forint lesz a lángos a Balatonon

Az alkohol tartalmú italokat és az üdítőket sem kíméli majd az infláció – írja az Index.

Mint arról korábban az Index is beszámolt, jelentős drágulás várható a Balatonon a tavalyi évhez képest. Az éttermekben 25-30 százalékos emelkedésre kell számítani, a szálláshelyek pedig akár 10-15 százalékkal is drágulhatnak.

Makkos Péter, a Kereskedelmi és Vendéglátó Vállalkozók Országos Érdekképviseleti Szövetsége fonyódi térségének elnöke akkor elmondta:

“Ha az árstop nem marad, akkor az étolaj ára legalább duplájára emelkedik, és ezt be kell építeni például a lángos árába is.”

Majd hozzátette, hogy nemcsak az alapanyagok, hanem az üdítők és az alkoholos italok is drágulnak, valamint a közüzemi díjak is emelkednek. A balatoni vendéglátásnak a szakmunkás-minimálbér emelése és a munkaerőhiány sem kedvez.



Forrás: index.hu
Fotó: szupermenta.hu

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Szent László templom, Pétfürdő

Ki ne hallott volna már innen-onnan a pétfürdői Nitrogénművek Zrt.-ről? A településsel kapcsolatos első ass
Elolvasom

Több napra elzárják Balatonfőkajárt az autósok elől, a helyiek parázs vitába kezdtek ennek kapcsán

A település vezetője a falu közösségi oldalán próbálta rövidre zárni a heves diskurzust, melyet elsősorban
Elolvasom

Faág szúrta át egy kerékpáros lábát Balatonfürednél, a tűzoltók mentették meg

A sérültet egy terepjáró platóján szállították el a mentőautóig. - - Hétfőn egy súlyos sérülést szenv
Elolvasom