Végre itt a nyárias meleg

Végre itt a nyárias meleg

Pénteken hidegfront éri el a Kárpát-medencét, már a reggeli óráktól számíthatunk záporokra, zivatarokra, több helyen heves zivatarok alakulhatnak ki jégesővel, jelentős csapadékkal, viharos széllökéssel. Napközben 23-31 fok várható, a zivatarok környezetében hirtelen visszaeshet a hőmérséklet.

A front mögött szombatra kitisztul az ég, napos, csapadékmentes időre van kilátás. Az északnyugati szél többfelé élénk, néhol erős lehet. Csak néhány fokkal esik vissza a hőmérséklet, a maximumok 24-28 fok között alakulnak. 

Vasárnap napos-gomolyfelhős időre van kilátás, legfeljebb egy-egy zápor, zivatar fordulhat elő. 25-29 fokos csúcsértékekkel számolhatunk.

A víz hőmérséklete 18 fokos.

Forrás: idokep.hu

Kapcsolódó

Hogyan lehet még hatékonyabb a napenergia használata?

A napelemes rendszerekről sokáig úgy gondolkodtak, mint egyszerű villamosenergia-termelő megoldásokról, ame
Elolvasom

Így költözik a mediterrán partok nyugalma a balatoni kertekbe

A balatoni reggelek semmihez sem fogható, békés hangulatát egy tudatosan megtervezett mediterrán kerttel va
Elolvasom

Nyári simaság kompromisszumok nélkül – így csináld

A nyár a spontaneitásról, a könnyed ruhákról és a felszabadult pillanatokról szól. Ilyenkor különösen fonto
Elolvasom