Videón a siófoki tömegverekedés, két év próbán az elkövetők

Videón a siófoki tömegverekedés, két év próbán az elkövetők

Csoportosan elkövetett garázdaság bűntette miatt állította gyorsított eljárásban bíróság elé azt az öt fiatalt a Siófoki Járási Ügyészség, akik között júliusban tömegverekedés tört ki Siófokon – olvasható a 444-en.

A vád szerint a 18 és 21 év közötti férfiak

azért keveredtek szóváltásba, mert tánc közben két vádlott a könyökével véletlenül meglökte a másik társasághoz tartozókat, illetve egyikük lábára is léptek.

A vitát később tettlegesség követte, a vádlottak előbb dulakodni kezdtek, majd testszerte ütlegelni és rugdosni kezdték egymást, minek következtében ketten is nyolc napon belül gyógyuló, könnyű sérüléseket szenvedtek.

A vádlottakat a biztonsági őrök a helyszínen visszatartották, őket a nem sokkal később érkező járőrök a Siófoki Rendőrkapitányságra előállították.

A Siófoki Járásbíróság a 2021 szeptemberében megtartott tárgyaláson az ügyészi váddal egyezően mondta ki bűnösnek a vádlottakat, és őket egyenként két évre próbára bocsátotta. Az ítélet ellen az ügyész súlyosítás – felfüggesztett börtönbüntetés kiszabása – végett jelentett be fellebbezést.

A nyár folyamán elég sok balhé volt a városban, volt olyan hétvége, hogy hat verekedéshez hívták a rendőröket.

A videó itt tekinthető meg.


Forrás: 444.hu
Fotó: Magyarország Ügyészsége / Facebook

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Esterházy-mauzóleum és Szent Kereszt felmagasztalása templom, Ganna

A Pápa közelében és a Bitva-patak mentén fekvő Ganna már az Árpád-kor óta létező község. A falu leghíresebb
Elolvasom

Svájcban körözött férfit fogtak el Veszprémben

Nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben a miskolci férfi ellen - tájékoztatott a police.hu. - - A Ve
Elolvasom

Hétvégén jönnek a Hamvas Napok Balatonfüreden

2026-ban sem maradhatnak el a balatonfüredi Hamvas Napok. A már-már legendás kulturális rendezvénysorozat
Elolvasom