Záporok, zivatarok törik meg a melegedő időt

Záporok, zivatarok törik meg a melegedő időt

Pénteken az ország nagy részén sok napsütés ígérkezik. Elszórtan számíthatunk záporokra, zivatarokra, néhol hevesebb vihar nem kizárt. Napközben nagy lehet a hőmérsékleti kontraszt, 23-29 fok valószínű. A légmozgás főként zivatarok környezetében támadhat fel.

Egy hullámzó hidegfront hatására szombatra virradó éjszaka, majd szombat napközben sokfelé számíthatunk záporokra, zivatarokra, helyenként erős viharokra. Élénk, erős, zivatarok környezetében viharos lehet a szél. 20 és 34 fok között alakulnak a maximumok.

Vasárnap kezdetben többfelé lehet még eső, zápor, zivatar, mögötte felszakadozik a felhőzet, de helyenként zápor, zivatar még kialakulhat. Az északnyugati szél erős, helyenként viharos lesz. A kánikula mindenhol megszűnik, 21-27 fok között alakulhatnak a legmagasabb értékek.

A víz hőmérséklete 23 fokos.

Forrás: idokep.hu

Kapcsolódó

A világ leghosszabb tavi hajófolyosója vigyáz a 44. Lidl Balaton-átúszás tízezernél is több résztvevőjére

Július 18-án rajtol el a teltházas 44. Lidl Balaton-átúszás. Magyarország és Európa egyik legrégebbi és leg
Elolvasom

110 köbméter ivóvíz folyt el egy somogyi utcán, mert egy férfi megnyitotta a tűzcsapot a gyerekek szórakoztatására

110 köbméter víz elfolyásához vezetett a tűzcsap megnyitása Mosdóson - olvasható a police.hu-n. - - A
Elolvasom

Megéhezett: egy veszprémi szendvicsezőbe tört be egy részeg férfi

Ittas mámorban tört be az egyik veszprémi falatozóba egy férfi július első éjszakáján. - - A rendőrség
Elolvasom