Földrengés volt Zalában

2,3-as erősségű földmozgást észleltek tegnap a műszerek Zalakaros környékén – tájékoztatott az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OFK).

Zalakaros közelében, tizenhárom kilométeres mélységben tegnap 9 óra 22 perckor rengett a föld – írta az OFK a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium közleményét idézve.

A földmozgás a Richter-féle skálán 2,3-as erősségű volt. A földrengést Magyarország területén a lakosság nem érezte, az obszervatóriumba bejelentés egyelőre nem érkezett, ahogy károkról sem kapott bejelentést a katasztrófavédelem – tudatták.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

A zene körforgását vizsgálja a XIII. Music Hungary Konferencia

A zene körforgása és a fenntartható zeneipar lesz a fókusztémája a XIII. Music Hungary Konferencia és Show
Elolvasom

Változott a parkolási rend Siófokon

Szeptember 15-étől a szezonon kívüli parkolási rend lépett érvénybe. - - A városközpontban az I. és II
Elolvasom

Ketten meghaltak egy balatonfüredi háztűzben

Két ember meghalt, miután kigyulladt péntek hajnalban egy családi ház Balatonfüreden - közölte a katasztróf
Elolvasom