Földrengés volt Zalában

2,3-as erősségű földmozgást észleltek tegnap a műszerek Zalakaros környékén – tájékoztatott az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OFK).

Zalakaros közelében, tizenhárom kilométeres mélységben tegnap 9 óra 22 perckor rengett a föld – írta az OFK a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium közleményét idézve.

A földmozgás a Richter-féle skálán 2,3-as erősségű volt. A földrengést Magyarország területén a lakosság nem érezte, az obszervatóriumba bejelentés egyelőre nem érkezett, ahogy károkról sem kapott bejelentést a katasztrófavédelem – tudatták.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Sűrű hétvége vár a Kabóca Bábszínházra

A Kabóca Bábszínház különleges programsorozattal készül a Gyerekszínházi és a Bábszínházi Világnap alkalmáb
Elolvasom

A márciusi Gasztroheggyel beköszönt a tavasz

2024-ben minden eddiginél több helyszínnel és kerékpáros ajánlatokkal, a BalatonBike365-el együttműködve in
Elolvasom

Badacsony ismét a New Yorkba látogat

Folytatva az elmúlt évek hagyományát 2025. április 5-én ismét Budapestre, a patinás New York Palota Róma te
Elolvasom