Megújul a Balaton-felvidék legendás vára Nagyvázsonyban

Megújul a Balaton-felvidék legendás vára Nagyvázsonyban

<
strong>A fejlesztés részeként megújítják a nagyvázsonyi vár tetőszerkezetét, külső és belső vakolási munkákat végeznek, valamint restaurálják a kőszerkezeteket is.

Elkezdődhet a Nagyvázsonyi Kinizsi vár felújítása és rekonstrukciós bővítése a kivitelező megtalálása után – derül ki az uniós közbeszerzési adatokból. A beruházás a várhoz tartozó fogadóépület átalakítását is magába foglalja. A fejlesztéseket a turisztikai és infrastrukturális szolgáltatások szélesítése teszi indokolttá – írja a magyarepitok.hu.

A várhoz kapcsolódó összes tervezett fejlesztés mintegy 3000 négyzetmétert érint. A vár épületén közel 1300 négyzetméteren falazást végeznek, megújítják a fa tetőszerkezetét több mint 420 négyzetméteren, valamint külső és belső vakolási munkákat is végrehajtanak több mint 4200 négyzetméteren. Restaurálják a kőszerkezeteket, megoldják a csapadékvíz-szigetelést, továbbá külső és belső burkolást is végeznek.

 

 

Forrás: infostart.hu   Fotó: turistamagazin.hu

Kapcsolódó

Megnyitott a Nyimi Nyugi – új kirándulóhely vár a déli parton

Egyedülálló tanösvény nyílt meg az érdeklődök előtt, melyen végighaladva Somogy rejtett kincseit ismerhetjü
Elolvasom

Eltűnt egy ötéves kisfiú Siófokon, a strandolók emberláncot alkotva keresték

A történet szerencsére jól végződött, a kisfiút végül édesapja találta meg. - - Emberláncot alkotva,
Elolvasom

Hatalmas tűz tombolt Öskünél

Csütörtök reggelre oltották el a tüzet Öskünél, ahol körülbelül húszhektárnyi terület égett szerda délután
Elolvasom