Az első és legfontosabb kérdés, amit fel kell tenni, hogy szükség van-e egyáltalán az aggregátorra. Ezalatt lényegében a hordozható elektromos energiát értjük, vagyis egy külső áramfejlesztőt.
Hétköznapi esetekben is megéri használni: kimegyünk az erdőbe, kerti partit rendezünk, vagy épp kihajózunk a Balatonon. Másrészt SOS helyzetekben is különösen nagy hasznát vehetjük. Képzeljük csak el, milyen problémát okozhat, ha egy áramszünet, vagy egyéb váratlan ok miatt elmegy az áram a lakásban, az irodában, vagy épp az üzemben áll le a termelés. Idetartoznak továbbá az időjárás okozta nehézségek, például a nagy esőzéseket, viharokat követő szivattyúzások.
Bármelyikről is legyen szó a felsoroltakból, egy aggregátor segítségével hosszú órákon keresztül orvosolhatjuk a problémát.
Az aggregátorok több típusát is megkülönböztetjük. Elsősorban üzemanyag-meghajtás szempontból érdemes őket külön kategóriákra bontani:
módon működő áramfejlesztők is léteznek. Egyes típusok akár zárt térben (benzines), míg más termékek (gáz) csak nyílt térben használhatók.
Mint általában, egy aggregátor kiválasztása során is az egyik legfontosabb szempont a teljesítmény. Itt az a lényeg, hogy az áramfejlesztő teljesítménye az üzemeltetni kívánt eszköz összteljesítményének értékénél magasabb legyen. Inkább tervezzük túl az áramfejlesztőt, mert hosszú távon nem tesz jót, ha folyamatosan a maximum dolgozik. Érdemes a használni kívánt berendezések teljesítményének többszörösével (általában duplájával, vagy háromszorosával) számolni.
A másik fontos, sőt nélkülözhetetlen szempont egyértelműen a biztonság. A megbízható működés többtényezős függvény. Fontos tisztában lenni vele, hogy a szakszerűtlen használat akár életveszélyes is lehet! Sőt, ha közcélú hálózatokon szeretnénk dolgozni, az bejelentési kötelezettséggel jár, továbbá műszaki-védelmi előírásoknak kell megfelelni. Ezek nélkül ideiglenes jelleggel sem használható aggregátor!
Ami magát az áramszabályozást illeti: a szinkronos típusok megjelenésével már akár a nagyobb teljesítményű fogyasztók is bírják a feszültséget. Az elektronikus feszültségszabályzó elektronika (AVR) biztosítja a stabil működést. Lehetővé teszi, hogy olyan készülékek is használhatóvá váljanak, amelyek érzékenyek a feszültségingadozásra. Az AVR ugyanis a terhelés hatására beavatkozik, hogy biztosítani tudja az állandó, egyenletes feszültséget. Ha ez a szint lecsökken, a gépek könnyen meghibásodhatnak, vagy csökkenhet az élettartamuk.
Az automatikus indítórendszer (ATS) a hálózat áramkimaradását figyeli. Szükség esetén elindítja az áramfejlesztőt, ha pedig észleli, hogy az áram visszajött, le is állítja azt.
Aggregátor vásárlás előtt tehát elsődleges szempont a mérlegelés. Szükség van rá? Megtettük a bejelentést, megfelel a biztonsági-védelmi előírásoknak? Egyéb célra, otthonra, túrázásra kell? Bármilyen okból is döntünk a rendelés mellett, fontos a megbízható bolt, webshop.A Zákány Szerszámház széles kínálatában aggregátor, áramfejlesztő, és egyéb szerszám vásárlására is adott a lehetőség. További kérdés esetén pedig kollégáink készséggel állnak rendelkezésre, akiktől a garanciával, rendeléssel és átvétellel kapcsolatban is lehet érdeklődni.