Április 13-16. között rendezik meg a Veszprém Blues Fesztivált

Április 13-16. között rendezik meg a Veszprém Blues Fesztivált, amelyen négy nap alatt csaknem ötven koncert és több mint harmincöt fellépő várja a közönséget.

 A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program részeként megtartott fesztivál fellépőinek zöme külföldről érkezik, de a stílus legjobb magyar előadóit is hallhatja a közönség – mondta el Podlovics Péter főszervező a rendezvény csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.

Nagy Krisztián, az EKF programsorozat projektmenedzsere jelezte: azt szeretnék, hogy Veszprémben és a Bakony-Balaton régióban minél többen, minél aktívabban és a hétköznapok részeként tekintsenek a minőségi élőzenére.

Hozzátette: 2019 óta Veszprém az UNESCO zene városa címet is viseli, és a városban egyre többeket szólítanak meg zenei programokkal.

A Veszprém Blues Fesztiválon – a csütörtöki eseményen kiosztott sajtóanyag szerint – a koncertek mellett éjszakai jammelések, kiállítások, workshopok és beszélgetések mutatják meg az érdeklődőknek, hogy a kortárs blues bárki számára könnyen befogadható műfaj. Olyan világsztárok érkeznek, mint a The Rolling Stones lemezeiről is ismert szájharmonikás Sugar Blue, a gitáros Matt Schofield, a kortárs blues ikonjának számító Rick Estrin vagy a világ egyik legjobb hammond orgonistájaként jegyzett Raphael Wressnig.

Kizárólag erre az alkalomra áll össze újra a Palermo Boogie Gang, az estével Kepes Róbertre, a zenekar 2011-ben elhunyt egykori basszusgitárosára emlékeznek születése 59. évfordulóján. Az együttesben basszusgitáron Kepes Róbert egykori tanítványa, Varga László játszik majd.

A Rockmúzeumban tartott sajtótájékoztatót követően Kepes Róbert basszusgitárját elhelyezték a múzeum egyik vitrinjében.



Kapcsolódó

Sporttörténelmi magyar diadal: Mocsári Bence aranyérmes a yokohamai Paratriatlon Világsorozatban

Megszületett a magyar paratriatlon sportág első győzelme a legmagasabb szintű nemzetközi versenysorozatban,
Elolvasom

Hivatalosan is elrajtolt a 2026-os balatoni vitorlásszezon: a Raiffeisen Audi Fifty-Fifty nyerte a Balatoni Évadnyitó Nagydíjat

Ünnepélyes vitorlabontóval, megemlékezéssel, majd egy izgalmas, gyors versennyel vette kezdetét a 2026-os h
Elolvasom

Internetes csevegésből lett zsarolás Veszprémben

A veszprémi rendőrök elfogták mindhárom elkövetőt - írja a police.hu. - - Egy nő egy internetes csetal
Elolvasom