Autós üldözés a déli parton: lopott autóval és hamis rendszámmal próbálta menteni az irháját egy német férfi

Autós üldözés a déli parton: lopott autóval és hamis rendszámmal próbálta menteni az irháját egy német férfi

Akciófilmbe illő üldözési jelenettel kerítettek kézre egy német állampolgárságú férfit a siófoki kopók, akit több országban is köröztek – a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint. A csúnyán végződő autós üldözésről videófelvétel is készült.

Forrás: PoliceHungary / Youtube

A rendelkezésre álló adatok alapján 2022. augusztus 8-án éjfél körül egy akkor még ismeretlen tettes betört egy siófoki tetoválószalonba, ahonnan tetoválógépeket és egyéb felszereléseket tulajdonított el több mint kétmillió forint értékben. Ezután egy közelben parkoló személyautóról lelopta a rendszámokat, és távozott a helyszínről. A rendőrök a nyomozás során rövid idő alatt azonosították a feltételezett elkövetőt, akiről a sikeres adatgyűjtést követően az is kiderült, hogy különböző bűncselekmények elkövetése miatt nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene.

A siófoki egyenruhások a Terrorelhárítási Központ közreműködésével felkutatták a körözött személyt, aki 2022. augusztus 12-én délután a rendőri igazoltatás elől személygépkocsival elmenekült, majd Balatonszéplakon egy villanyoszlopnak ütközött. A férfit elfogták és a Siófoki Rendőrkapitányságra állították elő. A járműben a tetoválószalonból ellopott eszközökön kívül számos más, szintén bűncselekmények elkövetéséből származó rendszámokat és tárgyat találtak.

A nyomozók a 32 éves férfit – őrizetbevétele mellett – többrendbeli lopás és egyedi azonosító jellel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A tolvaj vallomása során elmondta, hogy a közelmúltban több alkalommal követett el lopást többek között Németországban, Csehországban és Ausztriában is.




Fotó: PoliceHungary / Youtube

Kapcsolódó

Tour de Zalakaros: háromnapos kerékpáros verseny indul a Zalai-dombságon

A rendezvényre mintegy 6000 vendéget várnak a szervezők június 19. és 21. között. - - 2200 kerékpárost
Elolvasom

A Pannon Egyetem tanára lett a Magyar Tudományos Akadémia elnöke

A Magyar Tudományos Akadémia 200. tisztújító közgyűlése Pósfai Mihályt, a Pannon Egyetem egyetemi tanárát v
Elolvasom

Teljes a Paloznaki Jazzpiknik 2026 fellépőinek névsora – idén is világsztárokkal érkezik a Balaton kedvenc jazzfesztiválja

Több kontinens jazzvilága és a kortárs zene csúcselőadói – az amerikai, a brit, a francia és a holland jazz
Elolvasom