Az első dolog, ami az ember eszébe villan a négy szürreális alakzat láttán, az a Húsvét-sziget kőfejei vagy a Stonehenge. Persze kicsiben és a misztikum is némiképp szertefoszlik, mikor kiderül, hogy a négy groteszk forma Veszprémi Imre (egyébként világhírű) szobrászművész munkája. Az 1986-ban készült alkotások mészkőfelületein apró foltokban sárga falizuzmó kezdett megtelepedni az idő folyójának hordalékaként, de ez inkább csak hozzáad a műtárgyakhoz.
A táj és a látkép a szemet gyönyörködteti. A háttérben a Káli-medence vulkanikus halmai domborodnak. A tágas vidéken fut át a Burnót-patak, források is találhatóak a közelben és a Theodora-tanösvény is erre kanyarog.
A térséget azonban a Kornyi-tó uralja, amelynek ingadozó vízállása dús nádas elburjánzását tette lehetővé. Partján egy elhagyatott ház áll, talán valamilyen gazdasági épület lehet. Az egyedi atmoszféra Jancsó Miklóst is ihletre sarkallta, ugyanis a tó három filmjében is szerepel (Égi bárány, Életünket és vérünket, Szörnyek évadja).
Aki kocsival célirányosan közelítené meg a szobrokat, az a közeli lovardánál talál parkolóhelyet.
Fotók: kozterkep.hu