A park bár közigazgatásilag Kerekihez tartozik, de Szólád felől közelíthető meg egyszerűbben. A fából megmunkált kültéri szobrokon az ősi magyar folklórból táplálkozó motívumok és installációk társaságában olyan mitikus karakterek köszönnek vissza, mint Attila, Koppány vagy Babba Mária .
A helyi legendák gyógyító erőt tulajdonítanak a területnek. “A negyvenes években a Csordás néni bivalyai ha egy bizonyos helyre lefeküdtek, bikacsökkel is alig lehetett őket elhajtani onnan; vagyis valamiféle energia is jelen kell, hogy legyen” – emlékszik vissza Baksafalvi Soós László, a szoborpark koncepciójának kiötlője. Nem csoda, hogy az idők során egyfajta alternatív búcsújáró hellyé nőtte ki magát a térség.
Somogy megye legmagasabb pontja, az Alman-tető is a szoborpark déli szomszédságában fekszik. A maga 316,4 méterével ugyan nem a Himalájával vetekszik, de a jellegzetes somogyi panoráma, mely erdők, mezők és ligetek váltakozásából áll össze, a háttérben elnyúló Balatonnal aligha mutat esztétikusabban máshonnét a déli parton.