Balatongyörökön is kezdődhet a „Tisztítsuk meg az Országot!” program megvalósítása

A Belügyminisztérium az illegális hulladéklerakók felszámolása érdekében a „Tisztítsuk meg az Országot!” projekt keretében nyilvános pályázati felhívást tett közzé többek között települési önkormányzatok számára. Balatongyörök Község Önkormányzata sikeresen pályázott és 990.000 Ft vissza nem térítendő támogatást részesült közterületeken található illegális hulladékok összegyűjtésére, elszállítására és kezelésére. A támogatói okirat száma: 2021/TMOP/0210.

Az előzetes becslések alapján mindegy 40 m3 vegyes (veszélyes, építési, zöld) hulladék fog ártalmatlanításra kerülni a projekt keretében. A munkák 6 helyszínen (a település nyugati felén található szennyvíztisztító közelében, a böngyéri településrészen, a Temető u. külterületi szakaszán, a Mogyorós utcai melletti árok mentén és a több becehegyi helyszínen) zajlottak. A támogatási összegből nemcsak a szemétösszegyűjtése és elszállítása valósult meg, hanem készül egy kiadvány, mely a szelektív szemétgyűjtésről, a hulladékkezeléssel kapcsolatos helyi tudnivalókról szól, továbbá a kiadvány segítségével megvalósul a lakosság szemléletformálása is. A pályázat megvalósítási időszaka 2021. május 31-én zárul

Kapcsolódó

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom

Folyosón nevelt vadkendert egy keszthelyi férfi

A keszthelyi rendőrök egy helyi férfit hallgattak ki gyanúsítottként, aki otthonában árult kábítószert - ír
Elolvasom