A 21. századi technológiai vívmányok itt vannak a nyakunkon, ezt kár letagadni. Egyre nagyobb szerepet kap a környezettudatosság is, és megjelentek az elektromos fűnyírók is. Ennek ellenére mégis adódnak olyan helyzetek, amikor a benzines kivitelek – megbízhatóságuk és erős teljesítményük révén – jelentik a hatékonyabb megoldást. Épp ezért kár lenne csak úgy “lecserélni” a jól bevált eszközeinket, sőt, sok olyan modern darab is van a piacon, amik közül kifejezetten érdemes beszerezni valamelyik típust.
A benzines fűnyírók legnagyobb előnyei közé az erő és a stabilitás, valamint az ún. “mozgási rugalmasság” tartozik, hiszen nincs szükség kábelekre vagy bármi egyébre a tankolást követően, és a tank is sokáig bírja. Jellemzően nagyobb vágási szélességgel is rendelkeznek, így nagy területeken, egyenetlen terepen, vastag fű esetén a legjobb társaink lehetnek. Fő szempontként tehát az erőt emelnénk ki. Ez az egyik legnagyobb előnye a benzinmotoros fűnyíróknak.
Az elektromos fűnyírók csendesek, könnyűek és kímélik a környezetet, mivel nem bocsátanak ki káros anyagokat a levegőbe. Igaz, egy fokkal szerényebb teljesítményre lehetnek képesek, bizonyos esetekben nem olyan hatékonyak, mint a benzines vetélytársak. Sok esetben viszont kifejezetten ezt az eszközt ajánlott használni, ha például nincs feltétlenül szükség akkora erő kifejtésére, és nem fogunk hosszú-hosszú órákon keresztül egy nagy, vastag, füves területen nyírni.
Embere és személyisége is válogatja, kinek melyik típus jön be. A választás végső soron attól függ, hogy milyen egyéni igények és preferenciák, valamint körülmények mellett szeretnénk használni a fűnyírót. Amennyiben nagy területek gyors és hatékony karbantartására van szükségünk, akkor egy erős benzines kivitelre lesz inkább szükség, hiszen így hosszú ideig, megállás nélkül dolgozhatunk. Egy kisebb, egyszerűen megközelíthető helyszínen viszont már egy elektromos fűnyíró lesz a praktikus, hiszen közel az elektromos forrás, ha tölteni kell, és még a környezetért is sokat tettünk – a szomszédokat sem felkeltve.
Mindkét típusnak megvannak tehát a maga előnyei és hátrányai, a legfontosabb ezért az, hogy a saját igényeinkhez és a környezet adottságaihoz mérten válasszunk – és persze vegyük figyelembe az adott fűnyíró teljesítőképességét, gyári ajánlásait, hiszen a nem rendeltetésszerű használat jelentősen csökkenti az élettartamot.