Dörgicse lakossága szeptember 24-én, pénteken reggel a postaládákba szórt A4-es papírból tudta meg, hogy vezető nélkül maradt a település. A 2019-es önkormányzati választáson megválasztott polgármester az előző napon azonnali hatállyal lemondott a tisztségéről. Ugyanebből a papírlapból derült ki az is, hogy Jánó Levente távozása miatt nem tartják meg a péntek délutánra tervezett lakossági fórumot sem, pedig erre már hosszabb ideje készültek a Balaton-felvidéki faluban.
A polgármester hivatalosan családi okokkal indokolta döntését, de a helyiek közül sokan úgy vélik, hogy a valódi ok éppen az elmaradt lakossági fórum volt, amelyen kemény számonkérés várt volna a településvezetőre.
Az már régebb óta közismert volt, hogy több civil szervezet és hangadó csoport elégedetlen volt Jánó ténykedésével, és az aktuális ügyekkel kapcsolatos tájékoztatással. A csoportok nyomására az önkormányzat meg is hirdette a falugyűlést, amelyre múlt szerdáig kellett beküldeni a kérdéseket.
A 24.hu információi szerint a lakók különösen gazdálkodási kérdéseket, azaz az önkormányzat pénzügyeit és a pályázatok állását feszegették volna. A válaszok előkészítésére múlt csütörtökön ült össze a képviselő-testület, de ezen végül csak a Jánó feladatkörét átvevő alpolgármester személyét jelölhették ki.
A polgármester időleges helyettesítésére azt a Deák Attila alpolgármestert jelölték ki, aki júliusban egyszer már szintén benyújtotta a lemondását. Deák ügyét az augusztus 16-i testületi ülésen tárgyalták. Az alpolgármester akkor a jegyzőkönyv tanúsága szerint azt mondta „alapdolgokon kell változtatni” és nem „az elmúlt másfél év gyakorlatát folytatni”, amennyiben ez teljesülne és a testület „szorosabb együttműködést folytat majd a polgármesterrel”, akkor továbbra is maradna a poszton.
Jánó Levente és a képviselő-testület ezek után nem fogadta el a lemondást, és megerősítette Deákot az alpolgármesteri pozíciójában.
Jánó Leventét már tavaly nyáron is megizzasztották egy lakossági fórumon. Akkor azért kezdtek aláírásgyűjtésbe a dörgicseiek, mert attól tartottak, hogy a szőlőhegyen nagyobb turisztikai beruházás készülődik. Azért aggódtak, mert a terület egyik darabja Mészáros Lőrinc fiának a tulajdonában volt, a koncepció előkészületéről viszont az önkormányzat nem tájékoztatta a lakosságot.