Büntetőfékezésből lett baleset az M7-esen

Egy 38 éves budapesti férfi ellen indult büntetőeljárás, aki büntetőfékezéssel okozott balesetet az M7-es autópályán Kőröshegy közelében – a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint.

Az ügy adatai alapján 2022. november 1-jén 13 óra 30 perc körül az M7-es autópályán Letenye irányába személygépkocsival közlekedett egy sofőr. A 118. kilométerszelvényben – Kőröshegy magasságában – utolérte az előtte, szintén előzés miatt a belső sávban haladó személyautóst, akit fényszórója villogtatásával próbált kisorolásra ösztönözni.

Az első autós az előzés befejeztével vissza is tért a külső forgalmi sávba, azonban a hátul haladó férfi megelőzte őt, elé sorolt, majd a fékre taposott. A vétlen sofőr vészfékezés mellett sem tudta elkerülni az ütközést. A balesetben személyi sérülés nem történt, a járművekben anyagi kár keletkezett.

A büntetőfékezőt a rendőrök a helyszínen elfogták és elállították a Siófoki Rendőrkapitányságra, ahol közúti veszélyeztetés bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A 38 éves budapesti lakos vallomása során úgy nyilatkozott, hogy nem leckéztetni próbált, csak rossz lelkiállapotban volt, és meg akart állni, hogy elszívjon egy cigarettát.


Forrás: police.hu

Kapcsolódó

200 ezer fát ültettek el a Nemzeti Faültetés Napján

A Nemzeti Faültetés Napja – 2026 ültetési ünnep keretében közel 200 000 fát ültettek el 200 helyszínen ors
Elolvasom

3300 fészek várja a gólyákat az E.ON áramhálózatán

70 új gólyafészek telepítése, 80 meglévő fészek újjáépítése, 250 villanyoszlop madárbaráttá alakítása, 8,5
Elolvasom

Új technológiát fejleszt a vizek és élelmiszerek nehézfémszennyezésének kiszűrésére a Pannon Egyetem

A Pannon Egyetem és a PLASTICOR Műanyagfeldolgozó Korlátolt Felelősségű Társaság szerb partnereikkel, a Bio
Elolvasom