Emékkiállítással emlékeznek Szilágyi László festőre a születésének 60. évfordulóján

Emékkiállítással emlékeznek Szilágyi László festőre a születésének 60. évfordulóján

A királynék városának nagy hatású punk festőművésze előtt egy jubileumi tárlattal tisztelegnek január 25-én a Csikász Galériában.

A Magyar Kultúra Hetének záróeseményén Szilágyi László „Lackó” festőművészre emlékeznek születésének 60. évfordulóján. A Csikász Galériában megrendezésre kerülő gyűjteményes tárlaton a Lackót támogató barátok, ismerősök és műgyűjtők tulajdonában lévő, Veszprém városát is megidéző alkotásokból válogattak az esemény kurátorai.

A kiállítást Fenyvesi Ottó, József Attila-díjas költő, író, a Vár Ucca Műhely főszerkesztője nyitja meg, közreműködik: Szilágyi Zoé képzőművész.


A megnyitó előtt a résztvevők ellátogathatnak az alkotó Miklós utca 18 szám alatt lévő műteremlakásába is mely aznap 15-16 óra között fogadja az érdeklődőket.

A programok ingyenesek.


Fotó: veszpremkukac.hu

Kapcsolódó

Lenyűgöző lelet bukkant elő a zalacsányi pálos kolostor ásatásán

Már ötödik éve kutatják az örvényeshegyi kolostort és környékét. - - Megtalálták a zalacsányi pálos ko
Elolvasom

Egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete

Egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal hűlt le a Balaton vize: míg július 18-án 26,6 fokot mértek, szombat re
Elolvasom

Ma is elmarad a Balaton-átúszás

A tervezett új dátum jövő szombat. - - Ezen a hétvégén sem rendezik meg a 44. Lidl Balaton-átúszást -
Elolvasom