Esedékes a vízhálózatok téliesítése

A Magyar Víziközmű Szövetség felhívta a figyelmet a vízmérők, valamint a vízvezetékek és a kapcsolódó szerelvények téliesítésének fontosságára a közelgő extrém hideg időjárási körülmények miatt.

Azt írták, hogy a télen nem lakott ingatlanokon fontos a vízhálózat és a vízmérők víztelenítése, valamint a vízmérőakna letakarása, szigetelése, de javasolt a rendszeres ellenőrzés is az esetleges károk megelőzése érdekében.

Hozzátették, a télen is lakott ingatlanoknál fontos, hogy szigetelve legyen a vízmérőakna. Célszerű szigetelőanyaggal védeni azokat a vezetékszakaszokat is, amelyek kevésbé védett helyen (pincében, falon kívül) vannak. A kerti csapokat vízteleníteni kell, valamint a telepített öntözőberendezéseket is, mert az élettartamukat meghosszabbíthatja.

Felhívták a figyelmet arra is, amikor az idő a nagy hideg után enyhülni kezd, érdemes ellenőrizni a vízmérőt. Ha nem forog a csillagkereke, amikor a csap nyitva van vagy szilánkosra tört a vízmérő üvege, esetleg deformálódott a számlálószerkezet vagy a lakásban nem folyik a víz, akkor a szolgáltatót értesíteni kell.

Minden olyan vízelfolyás, amely a szolgáltatási pont utáni hálózaton keletkezett, a felhasználó számláját terheli, mert az ő birtokán lévő hálózat meghibásodása okozta a veszteséget – jelezték.



Forrás: MTI

Kapcsolódó

A Balatonra költözik fagyijával az év cukrásza

A 2026-os Év Cukrásza, Jakabfi Dávid fagylaltjai a nyári szezontól a fonyódi Béla Café kínálatában is megje
Elolvasom

Sporttörténelmi magyar diadal: Mocsári Bence aranyérmes a yokohamai Paratriatlon Világsorozatban

Megszületett a magyar paratriatlon sportág első győzelme a legmagasabb szintű nemzetközi versenysorozatban,
Elolvasom

Hivatalosan is elrajtolt a 2026-os balatoni vitorlásszezon: a Raiffeisen Audi Fifty-Fifty nyerte a Balatoni Évadnyitó Nagydíjat

Ünnepélyes vitorlabontóval, megemlékezéssel, majd egy izgalmas, gyors versennyel vette kezdetét a 2026-os h
Elolvasom