Ez a balatoni város dominálta a belföldi turizmust tavaly

Ez a balatoni város dominálta a belföldi turizmust tavaly

A déli part fővárosaként is emlegetett település évtizedek óta szerepel a legnépszerűbb hazai desztinációk listáján.

Siófok ismét az ország legnépszerűbb vidéki úti célja lett a belföldi turizmusban az elmúlt év összesített vendégéjszaka-számai alapján – áll a város az MTI-hez eljuttatott közleményében.

A KSH adataira hivatkozva azt írták: 2024-ben 3 millió vendég 8,6 millió vendégéjszakát töltött el a Balaton régió kereskedelmi- és magánszálláshelyein, ez 4 százalékkal haladja meg a 2023-as év hasonló adatát.

Tavaly a vendégéjszakák 71 százaléka belföldi, 29 százaléka külföldi vendégektől származott az üdülőrégióban.

Kiemelték, hogy a tavalyi vendégéjszakák száma alapján a Balaton régió települései közül Siófok az első, amit Hévíz, Balatonfüred, Zalakaros és Keszthely követ.

Országos összehasonlításban 2024-ben a 16 millió vendégéjszakát elkönyvelő Budapest után Siófokon szálltak meg a legtöbben, amit Hajdúszoboszló, Hévíz és Balatonfüred eredményei követnek.

A helyi önkormányzat adóhivatala által nyilvántartott, az idegenforgalmi adóbevétel alapján számított vendégéjszakák száma Siófokon 2024-ben 1 millió 346 ezer volt. Ez meghaladja a 2023-as rekorderedményt és 23,2 százalékkal felülmúlja a 2019-es adatot – ismertették.

A siófoki vendégéjszakák 61 százaléka kereskedelmi szálláshelyeken realizálódott, és a 67 százaléka belföldi vendégektől származott.

A dél-balatoni városban a külföldi vendégéjszakák száma a régiós átlagnál jobban, 4 százalékkal emelkedett – tették hozzá. A legtöbb külföldi turista a városba Németországból, Csehországból, Szlovákiából, Lengyelországból és Ausztriából érkezett.

Siófoknak és környékének népszerűsége a nyári időszakon kívül is növekedést mutat, ami a meglévő értékei mellett a kulturális és szabadidős rendezvényeinek, új attrakcióinak, gasztronómiai kínálatának, valamint sporteseményeinek is köszönhető – áll a közleményben.


Forrás: MTI
Fotó: siofok.hu

Kapcsolódó

Erős Tibor 46 óra alatt teljesítette az Ultrabalaton 422 kilométeres távját

A versenyző a 246 kilométeres Spartathlonon szintén a legjobb idő alatt teljesített a magyarok között. - -
Elolvasom

Májusban rajtol a Balaton Mountainbike Túra

2025. május 10-én hatodik alkalommal kerül megrendezésre a Balaton Mountainbike Túra. Az esemény a Négy Évs
Elolvasom

Az INOTA idén nyáron ismét fesztiválként tér vissza – íme a 2025-ös line-up

A monumentális inotai hőerőmű idén nyáron ismét megtelik fénnyel, zenével és mozgással: 2025. augusztus 28–
Elolvasom