Ezért távozott a veszprémi kézilabdacsapat edzője

Azonnali hatállyal menesztette korábbi vezetőjét a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapat. David Davis vezetőedző az utolsó idény eredményei és romló tendenciái miatt kényszerült a távozásra, amelyről a Klub vezetősége hozta meg a végső döntést – írta közleményében a sportegyesület, melyet az MTI tett közzé.

A 44 éves tréner 2019-ben érkezett Veszprémbe, és – a közlemény szerint – “kritikus időpontban vette át a csapatot”, majd még abban az idényben a fináléig vezette az együttest a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében.

Davis 137 tétmérkőzésen irányította a gárdát, 114 győzelem mellett 3 döntetlent ért el, és 20 alkalommal kikapott. Egy magyar bajnoki címet, egy Magyar Kupát és egy SEHA Ligát nyert a csapattal.

Az idei szezon viszont nem sikerült jól a veszprémieknek, a spanyol szakemberrel ebben az évben csak a Magyar Kupában tudott diadalmaskodni az együttes, mely a bajnokságban kettős vereséggel bukta el a döntőt az ősi rivális Pick Szegeddel szemben, míg a Bajnokok Ligájában a negyeddöntőben búcsúzott.

A veszprémi közlemény kitért arra is, hogy az új vezetőedző személyéről, illetve a szakmai stáb összetételéről július 1-ig adnak tájékoztatást.