Fák ágait fűrészelte le egy férfi a balatonfüredi Koloska-völgyben

Természetkárosítás miatt indult eljárás – számolt be a police.hu.

Lakossági bejelentés alapján mentek a balatonfüredi járőrök a Koloska-völgybe április 23-án este, ugyanis ott valaki fákat vágott ki. A rendőrök a természetvédelmi terület közelében igazoltatták a 82 éves balatonfüredi férfit, akinek az autójában kézi fűrészt is találtak. Az idős személy elismerte, hogy ő vágta ki a száraznak tűnő ágakat és fákat, mert balesetveszélyesnek ítélte.

A táblával is jelzett természetvédelmi területen történt fakitermelés olyan zöldellő fűzfát is érintett, aminek vastag ágát csak félig tudta a férfi bevágni.

A balatonfüredi lakost a rendőrök elfogták, előállították, a fűrészt tőle lefoglalták, és ellene eljárást indítottak.


Kapcsolódó

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom

Folyosón nevelt vadkendert egy keszthelyi férfi

A keszthelyi rendőrök egy helyi férfit hallgattak ki gyanúsítottként, aki otthonában árult kábítószert - ír
Elolvasom