Hét évet kapott a holland díler, aki a Balatonnál árult

Hét év fegyházbüntetést róttak arra a holland férfire, aki 2019 nyarán egy balatoni zenei fesztiválon próbált nagyobb mennyiségű kábítószert értékesíteni – adta közre a Pécsi Ítélőtábla.

A közleményben azt írták, hogy – a védelem fellebbezése folytán – másodfokon eljáró bíróság keddi ítéletével enyhítette a Kaposvári Törvényszék korábbi határozatát, amellyel a férfit tíz év fegyházbüntetésre ítélték kábítószer-kereskedelem miatt.

A vádlott cselekményét másodfokon jelentős mennyiségű kábítószerre, forgalomba hozatallal elkövetett kábítószer-kereskedelem kísérletének minősítette a bíróság.

A férfi 2019 augusztusában egy balatoni rendezvényen vett részt, ahol kábítószerhatóanyag-tartalmú anyagokat akart értékesíteni, de egy rendőri intézkedés során lebukott.

A vádlottat tíz évre kiutasították Magyarország területéről, az ítélet jogerős.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

A nagyközönség előtt is megnyitott a keszthelyi Georgikon botanikus kertje

A nagyközönség számára is megnyitották Keszthelyen a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Georgiko
Elolvasom

Haditechnikai parkot adtak át Zánkán

A Zánkai Erzsébet-tábor megújult Haditechnikai Parkja egyszerre tisztelgés a múlt előtt, és bepillantás a
Elolvasom

Éhbérért dolgoztattak egy férfit másfél éven át Pápán

Emberkereskedelem és kényszermunka Pápán, őrizetben egy 62 éves férfi - adta közre a police.hu. - - A
Elolvasom