Hol és hogyan hirdessünk meg egy állást?

Hol és hogyan hirdessünk meg egy állást?

Az utóbbi évtized rohamos ütemben végbemenő változásainak köszönhetően a munkáltatók manapság már egy-egy állás meghirdetésénél nemhogy nem dúskálnak a jelentkezőkben, hanem már az is kihívást jelent számukra, hogy legyen egyáltalán valaki, aki beadja a pályázatát.

A legtöbbjük viszont még ennek ellenére sem hajlandó változtatni az álláshirdetési stratégiáján, inkább ragaszkodik a régi jól bevált módszerekhez. Pedig ezt a lépést érdemes minél előbb megtenni, hogy képesek legyenek alkalmazkodni az álláskeresők megváltozott szokásaihoz, és ott elérni és megszólítani őket, ahol megtalálhatók.

Online állásportálok

Az online állásportálok egyik legnagyobb erősségeként említhető a jelentős felhasználói bázisuk, amely biztosítja a hirdető cégek számára, hogy minél több releváns jelentkezőre tehessenek szert az online toborzás során.

Link mutat az itnav weboldalára, amely jelenleg kétszáz darab regionálisan célzott magyarországi állásközvetítő oldalt üzemeltet, és ezek többsége a helyi álláskereső kulcsszavakra szinte elsőként jelenik meg a keresési találati listában. 

Ráadásul ezeken a weboldalakon lehetőség van arra is, hogy plusz hatékonyságnövelő szolgáltatásként állandó főoldali VIP weboldal-kiemelést, hírlevél-szolgáltatást, Facebook felülrögzítést vagy kiemelt bejegyzést igényeljenek a hirdetők.

Az viszont erősen korlátozza a hatékonyságukat, hogy “csak” azok a felhasználók látogatják őket, akik éppen munkahelyváltásban gondokodnak. Az utóbbi években tapasztalt munkaerőhiány viszont éppen arra mutatott rá, hogy a cégeknek a saját kezükbe kell venniük a dolgot, és proaktívan megszólítani egy állásajánlattal azokat a potenciális jelölteket, akik megfelelnek a kiszabott feltételeknek.

Közösségi média

A közösségi média jelenlét nagyszerű módszert jelent a munkavállalói márka hosszú távon történő építéséhez, akár a Facebookon, akár az Instagramon vagy a LinkedInen történik. A különböző profilokon megosztott szöveges és képes tartalmak segítségével ugyanis tökéletesen bemutatható a vállalati kultúra, és az, hogy mire is számít egy jövőbeli munkavállaló. 

Ez pedig nagyon hasznos tud lenni a toborzás esetén, mivel olyan embereket lehetséges így elérni, akik igazán elkötelezettek a cég irányába.

Végül a saját weboldal

Egy cég saját weboldala hasonló funkciót tölt be, mint a közösségi médiában fellelhető profilja. A segítségével olyan emberek érhetők el, akiket igazán érdekel a vállalkozás tevékenysége, és elkötelezettek az általa képviselt márka iránt.

Ennek eléréséhez viszont egy jól karbantartott és gyakran frissített weboldal szükséges. Gondoljunk csak bele ugyanis abba, hogy micsoda csalódást okoz egy adott állás betöltöttsége annak a munkavállalónak, aki a jelentkezéshez az önéletrajzát személyre szabta, ráadásul még motivációs levelet is írt. Ez rontja a jelölt élményét, és hosszú távon a munkavállalói márkát is negatívan befolyásolja. 

Kapcsolódó

Hogyan válasszunk fűnyírót a kert karbantartásához?

A gyönyörű kertek titka a gondos ápolásban és karbantartásban rejlik. A fűnyírás például olyan alapvető fel
Elolvasom

A mesék szerepe kisgyermekkorban

A mese egy kitalált történet, amely évezredek óta fontos szerepet játszik az emberiség történelmében. A fan
Elolvasom

Ha jobban szeretnél aludni szedd máshogy a vitaminokat

Csak akkor tűnik fel mennyire is fontos a mindennapi pihentető alvás, amikor nincs részünk benne. Az elégt
Elolvasom