Nem csak a napelem létezik
Amikor az ingatlanunk energiahatékonyságának növelését tervezzük, akkor elsőként mindig a napelemek jutnak eszünkbe, pedig a Wagner Solar Hungária hőszivattyúi is nagyszerű megoldást kínálnak. Az épületek energetikai célú felújítása egyre lényegesebb, hiszen az energiaválság szélén vagyunk. Érdemes tájékozódni a lehetséges módszerekről és számba venni azokat.
A hőszivattyú a működése során tulajdonképpen a külső levegő, a talajvíz vagy a föld saját hőjét hasznosítja. Érdemes tudni, hogy noha a működtetéséhez szükség van elektromos áramra, képes az ingatlan levegőjét vagy használati vizét felfűteni vagy lehűteni kizárólag megújuló energiát szolgáltató energiaforrásokból. Sokan a jól átgondolt működés miatt kedvelik a rendszert.
Ismerjük meg a hőszivattyút!
A hőszivattyú fosszilis tüzelőanyagok elégetése nélkül termel hőt, így nincs káros anyag kibocsátása, szemben a hagyományos, fosszilis tüzelőanyagokból származó energiát felhasználó fűtési rendszerekkel. Ezáltal működése nem járul hozzá a levegőszennyezéshez és az éghajlatváltozáshoz. Tehát mindenképpen egy környezetbarát megoldásról beszélhetünk.
A berendezés a lakáson kívüli terekből, a levegőből, talajvízből vagy a talajból nyeri a hőt, így hatékonyan működnek akár -10 fokos külső hőmérséklet mellett is, anélkül, hogy kiegészítő fűtést alkalmaznánk. Ugyanez igaz a nagy hőhullámok idején is, ilyenkor a hűtés üzemmód optimális hőmérsékleten tartja a belső tereket. Mindezen feladatokat úgy látja el, hogy működése szinte teljesen zajmentes, így könyvtárakban, dolgozószobákba is jó választás lehet.
Igazi rezsiűző
Mivel a hőszivattyúval hűthetünk és fűthetünk is, nincsen szükség külön klímarendszerre. Élvezhetjük, hogy a lakás belső hőmérséklete bármilyen időjárási körülmények között ideális a számunkra. Ráadásul rendkívüli hatékonysága miatt sokkal gazdaságosabban kifűthető egy ház hőszivattyúval, mint más, hagyományos fűtésrendszerekkel.
Azontúl, hogy a berendezés hosszú távon kiváló befektetésnek bizonyul, környezetbarát megoldást is kínál. Napjainkban a zöldenergia hasznosítása egyre inkább előtérbe kerül, hiszen olyan globális környezeti kihívások fenyegetnek, mint a fosszilis energiahordozó készletek csökkenése vagy a klímaválság. Mindent meg kell hát tennünk annak érdekében, hogy minél kevésbé szennyezzük a környezetünket és próbáljunk meg úgy élni, hogy a mindennapi energiafelhasználásunk a lehető legkevesebb legyen.