Így helyezd el a párásító készüléket az otthonodban

Így helyezd el a párásító készüléket az otthonodban

Mivel mind a légkondicionáló berendezés, mind pedig a fűtés szárítja a levegőt, ezért egy párásító készülék elengedhetetlen az otthonodban. Segít optimális szinten tartani a páratartalmat, amelyért nemcsak te leszel hálás, hanem a bútoraid, a fából készült tárgyak, illetve a festményeid is.

Hol érdemes elhelyezni a szobában?

Ez leginkább attól függ, hogy hideg- vagy melegpárásítóról van-e szó, amelyek mindegyike kapható egyébként a Szellőző shop párásító kínálatában. Hogy mi a különbség közöttük? Az utóbbinál a meleg gőz növeli a levegő páratartalmát, míg az előbbi nagyon finom cseppszerű, ködszerű porlasztással állítja elő azt a vízpárát, ami a levegőbe jut. 

Annak köszönhetően pedig, hogy a melegebb levegő tudja megtartani és eljuttatni a szoba távolabbi részeibe is a kibocsátott vízpárát, így a hidegpárásító legideálisabb helye a kályha, vagy a fűtőtest közelében van.

Mivel a mai berendezések igazán esztétikus kinézettel készülnek, így cseppet sem kell attól tartani, hogy belerondítanak majd a szoba összképébe. Nem kell tehát az ajtó mögé száműzni őket, amellyel egyébként csak azt éred el, hogy a falat nedvesíted.

Kerüljön magasra a hideg párásító!

Egy másik szuper trükk a hidegpárásítók komfortosabban történő használatához, ha legalább egy méter távolságra helyezed el őket a földtől. Ennek köszönhetően ugyanis nagyobb lesz majd az esélye annak, hogy a mikroszkopikus páracseppek keverednek a levegőben. 

Persze az sem mindegy, hogy mekkora szemcseméretre porlasztja szét a vizet az ultrahangos párásító. A nedvesítőbetétes berendezéseknél előnyösebb, ha derékmagasság felett vannak elhelyezve.

A melegpárásító elhelyezése

A melegpárásítókat a szoba központi részébe, a faltól, az ablaktól és a bútortól távolabbi helyen érdemes elhelyezni. Ezáltal ugyanis kihasználható azt, hogy a meleg párát a levegő felemeli és eljuttatja a szoba többi részébe. 

De ha szeretnéd felgyorsítani ezt az áramlást, akkor használhatsz akár egy szobai ventilátort is a párás levegő keringetésére. Arra viszont ügyelj, hogy a párásítótól egy kicsit távolabb helyezd el, és irányítsd a levegő fújását a szoba nagyobb légtere felé!

A páratartalom rendszeres ellenőrzése

A párásítást illetően is hamar át lehet esni a ló túloldalára, ezért mindenképpen azt javasoljuk, hogy rendszeresen ellenőrizd a helyiségek páratartalmát! Az ideális relatív páratartalom 40-60% között van. 

Ha a te esetedben ennél alacsonyabban van, akkor száraz levegőről beszélünk. Ilyenkor elengedhetetlen a levegő nedvességtartalmának pótlása, amelyben az általad választott párásító berendezés a segítségedre lesz majd.

A fentebb leírt információknak köszönhetően most már tudatában vagy annak, hogy hová is érdemes tenni a párásító készüléket, hogy a lehető legjobb hatásfokkal működhessen.

Kapcsolódó

Hogyan válasszunk fűnyírót a kert karbantartásához?

A gyönyörű kertek titka a gondos ápolásban és karbantartásban rejlik. A fűnyírás például olyan alapvető fel
Elolvasom

A mesék szerepe kisgyermekkorban

A mese egy kitalált történet, amely évezredek óta fontos szerepet játszik az emberiség történelmében. A fan
Elolvasom

Ha jobban szeretnél aludni szedd máshogy a vitaminokat

Csak akkor tűnik fel mennyire is fontos a mindennapi pihentető alvás, amikor nincs részünk benne. Az elégt
Elolvasom