Így utazzunk biztonságosan az autónkkal télen

Így utazzunk biztonságosan az autónkkal télen

Attól, hogy beköszöntött a hűvösebb időjárás, nem kell még lemondanunk az utazásainkról, hiszen a Balaton környéke rengeteg izgalmas, látványos lehetőséget tartogat számunkra ilyenkor is. Könnyen lehet, hogy az év végi hajrá után vágyunk egy kis pihenésre, és kikapcsolódásra, de az is megeshet, hogy éppen valami mozgalmasabb, túrázós, kirándulós programra van szükségünk. Nos, a Balaton környéke számtalan lehetőséget nyújthat az ide érkezők számára, ehhez pedig nem kell megvárnunk a tavaszi felmelegedést, és a jó időt sem.

Egyáltalán nem mindegy az, hogy milyen gumiabroncs van az autónkon télen!

Mesés élmény lehet a téli kirándulás, főleg abban az esetben, ha autónkkal meg tudunk közelíteni néhány pompás kirándulóhelyet. Azonban ilyenkor különösen elővigyázatosnak kell lennünk, hiszen egyrészt rutint követel a téli közlekedés, másrészt alapos tervezésre is szükségünk van, ha ilyen időjárásban indulunk útnak autónkkal.

Bár ezen a télen hatalmas hóesésben csak elvétve volt részünk, jobb előre felkészíteni autónkat a téli időjárási viszonyokra, hiszen rendkívül kiszámíthatatlan az, hogy mikor milyen az időjárás. Bár néhány autóvezető úgy gondolja, teljesen mindegy, hogy milyen gumiabroncs van az autójára felszerelve, valójában hatalmas különbségek vannak a különböző abroncstípusok között.

Ahogy beköszönt a hűvösebb időjárás, mindenképpen fel kell kerülniük autónk kerekeire a téli abroncsoknak, a szerelők véleménye szerint ezt jó már ősszel megejteni, amikor a hőmérő higanyszála már nem tudja elérni a plusz 7 Celsiusfokot. A téli abroncsok kifejezetten a jeges, latyakos, és havas útviszonyokhoz lettek kifejlesztve, speciális anyagösszetételüknek köszönhetően megfelelő tapadást, kormányozhatóságot, és fékezhetőséget tudnak biztosítani számunkra télen. Különleges adalékanyagainak tudható be az, hogy a nyári társával ellentétben ez a gumiabroncs még a nagyon alacsony hőmérsékleten sem válik rideggé és merevvé.

Készítsük fel autónkat télen a hosszabb út előtt

Ha hosszabb útra indulunk télen, mindenképpen érdemes ellenőriznünk autónk akkumulátorját, illetve a fényszórókat is. A kerekek mellett igen fontos szerepet játszik az akkumulátor is, főleg a reggeli, fagyos indulások alkalmával. Jó tudni, hogy egy átlagos akkumulátor a kapacitásának akár a kétharmadát is elveszítheti hideg időben, így egy hosszabb út előtt mindenképpen érdemes ellenőriztetnünk annak állapotát, főleg akkor, ha az 3-4 évnél idősebb már.

Nézzük meg azt is, hogy nincs-e szükség új ablaktörlőkre, és az ablaktörlő folyadékból is inkább a téli hidegre kifejlesztett verziót vásároljuk meg. A fékek állapotát akár mi magunk is ellenőrizhetjük, de ha biztosra akarunk menni, akkor kérhetjük szakember segítségét is. A fékek jó működése ugyanis nedves, csúszós, jeges, vagy akár havas felületen még kritikusabb.

Hosszabb út előtt mindenképpen érdemes felkészülni arra, hogy a latyakos-havas úton bármikor elakadhat az autónk. Az ilyen helyzetekre készítsünk be a csomagtartóba néhány flakon vizet, illetve olyan ételt, ami sokáig eláll, és persze nem hiányozhat néhány meleg pokróc sem.

Kapcsolódó

A mesék szerepe kisgyermekkorban

A mese egy kitalált történet, amely évezredek óta fontos szerepet játszik az emberiség történelmében. A fan
Elolvasom

Ha jobban szeretnél aludni szedd máshogy a vitaminokat

Csak akkor tűnik fel mennyire is fontos a mindennapi pihentető alvás, amikor nincs részünk benne. Az elégt
Elolvasom

Csomagolóasztalokkal a hatékonyabb kereskedelemért

Az e-kereskedelem térhódításával, az online rendelések folyamatos növekedésével minden olyan cégnek lépést
Elolvasom