Ismét látogatható a Balaton-felvidék római kori villagazdasága

Felavatták a Nemesvámos szomszédságában található balácai római kori villagazdaság védőtető-szerkezetét. A Villa Romana három éves hiátus után vált ismét elérhetővé a látogatók számára.

Az új, mintegy kétezer négyzetméter területű, fémszerkezetű védőtető teljesen befedi a 3-4. századot idéző belső tereket, benne a mozaikokat, falfestményeket – mondta a keddi átadó ünnepségen Latorcai Csaba, az Emberi Erőforrások Minisztériuma közigazgatási államtitkára.

Közölte: a beruházás második üteme 120 millió forintból valósult meg. Az első ütemben korszerűsítették az elektromos hálózatot, a világítást, új burkolatot kapott a padló, szellőztető rendszert alakítottak ki, összesen 500 millió forintból.



Forrás: MTI

Kapcsolódó

Gázbojler javítás miatt szúrta nyakon szomszédját egy Pápa környéki férfi

Dühében nyakon szúrta szomszédját egy Pápa környéki férfi, amiért szerinte a sértett hiányosan végezte el a
Elolvasom

Gyerekeit veszélyeztette a kristállyal egy somogyi nő

Kábítószer-kereskedelem és kiskorú veszélyeztetése miatt vettek őrizetbe egy 28 éves nőt a kaposvári rendőr
Elolvasom

Veszprémi lakásbetörők rendőrkézen

A rendőrök elfogták a két külföldi férfit, és gyanúsítottként kihallgatták őket - írja a police.hu. - -
Elolvasom