Kifogták az első komolyabb pontyot az idén

Majdnem húsz kilót nyomott az a ponty, melyet a déli parton fogtak ki Balatonmáriafürdő térségében – olvasható a pecaverzum.hu-n.

A Balatonon is beindultak a pontyok. A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHNp Zrt.) tájékoztatása szerint Gehringer Péter 2022-es szezonja tökéletesen kezdődött.

A horgász a nyugati medence déli partján, Balatonmáriafürdő térségében húzta be a végszerelékeit. A horgászat kezdetekor 3 fokos volt a víz.

Ennek ellenére sikerült egy hibátlan tőpontyot a bölcsőbe fektetnie. A hal tömege 19 kilónak bizonyult.

A Balaton eddigi legnagyobb pontya egyébként Németh Attila nevéhez fűződik, aki 2020. novemberében, Balatonszepezden fogott ki egy 32,22 kilós példányt.


Kapcsolódó

Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére

Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel k
Elolvasom

Kamarazenekarok vezetőit látja vendégül az Anima Musicae Kamarazenekar

Idén is elindítja Animato bérletes koncertsorozatát az Anima Musicae Kamarazenekar, a koncerteken a hazai
Elolvasom

Nyugdíjba vonul a déli part legendás rendőre

Több mint 40 év hivatásos szolgálat után befejezi aktív pályafutását Bene Zsolt ezredes, a Siófoki Rendőrk
Elolvasom