Létszámkorlátozás várható a strandokon

A május 29-én, pénteken kinyitott siófoki fizetős strandokon a napozóágyakat úgy helyezik el, hogy a kötelező védőtávolság meglegyen közöttük. Információs táblákat is kihelyeztek, melyeken a biztonságos fürdőzésre hívják fel a vendégeink figyelmét.


A fizetős strandok esetében létszámkorlátozást vezetnek be, figyelembe véve a Nemzeti Népegészségügyi Központ ajánlásait, miszerint minden fürdőző esetében 16 m2 területet kell biztosítani. Ezek alapján számolták újra a strand befogadóképessége.  A pénztáraknál jelölték a biztonságos védőtávolságot, illetve a területen lévő büfék üzemeltetőit is felszólították erre. Emellett a pénztáraknál fertőtlenítő pontokat helyeztek el. A vízbejáró lépcsők számát 40 százalékkal megnövelték, hogy a Balatonba való bejutáskor is csökkentsék a torlódást. A lépcsők korlátait 30 percenként fertőtlenítik, a területen lévő mosdók, öltözőkabinok és öltözőcsigák óránkénti fertőtlenítése fog megtörténni. A siófoki fizetős strandok jegyárai nem emelkednek, tehát nem kerülnek beépítésre az óvintézkedések miatti pluszkiadások és az sem, hogy a vendégek számát korlátozni kell.

Kapcsolódó

Kaposvári besurranó áll ismét bíróság elé

A Kaposvári Járási Ügyészség kifosztás bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy n
Elolvasom

15 darab szalámit próbált lopni egy kaposvári tolvaj, majd összeverekedett a biztonsági őrrel

A Kaposvári Járási Ügyészség rablás bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki – a vád szerin
Elolvasom

Újabb droghálózatot számoltak fel Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói 11 Büntetés-végrehajtási Intézet és 12 vármegyei rendőrfők
Elolvasom