Létszámkorlátozás várható a strandokon

A május 29-én, pénteken kinyitott siófoki fizetős strandokon a napozóágyakat úgy helyezik el, hogy a kötelező védőtávolság meglegyen közöttük. Információs táblákat is kihelyeztek, melyeken a biztonságos fürdőzésre hívják fel a vendégeink figyelmét.


A fizetős strandok esetében létszámkorlátozást vezetnek be, figyelembe véve a Nemzeti Népegészségügyi Központ ajánlásait, miszerint minden fürdőző esetében 16 m2 területet kell biztosítani. Ezek alapján számolták újra a strand befogadóképessége.  A pénztáraknál jelölték a biztonságos védőtávolságot, illetve a területen lévő büfék üzemeltetőit is felszólították erre. Emellett a pénztáraknál fertőtlenítő pontokat helyeztek el. A vízbejáró lépcsők számát 40 százalékkal megnövelték, hogy a Balatonba való bejutáskor is csökkentsék a torlódást. A lépcsők korlátait 30 percenként fertőtlenítik, a területen lévő mosdók, öltözőkabinok és öltözőcsigák óránkénti fertőtlenítése fog megtörténni. A siófoki fizetős strandok jegyárai nem emelkednek, tehát nem kerülnek beépítésre az óvintézkedések miatti pluszkiadások és az sem, hogy a vendégek számát korlátozni kell.

Kapcsolódó

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom

Folyosón nevelt vadkendert egy keszthelyi férfi

A keszthelyi rendőrök egy helyi férfit hallgattak ki gyanúsítottként, aki otthonában árult kábítószert - ír
Elolvasom