Magyarországról is látni lehetett a sarki fényt

Magyarországról is látni lehetett a sarki fényt

2022-ben már harmadszor tűnt fel a sarki fény hazánk ege felett.

Hétfő este 20 óra 20 perc körül csillant fel a sarki fény. Az Időkép prédikálószéki és mátraszentistváni éjjellátó kameráinak sikerült elcsípnie a ritka légköri jelenséget.

A rózsaszínes-lilás színben pompázó Aurora Borealis nagyjából 2-3 percig volt megfigyelhető prédikálószéki és mátraszentistváni éjjellátó webkamerákon:

Forrás: Időkép / Youtube

Hétfő estére egyébként hazánk fölött északnyugat felől a legtöbb helyen már kiderült az ég, ennek is köszönhető, hogy a webkamerák elcsíphették a nem mindennapi jelenséget.

Legutóbb augusztus 17-én éjjel derengett fel a sarki fény hazánk fölött, ezt megelőzően pedig március 13-án. Norvégia fölött pedig a múlt héten volt látható ritka, rózsaszínben tündöklő sarki fény.


(Kiemelt képünk illusztráció)



Forrás: idokep.hu
Fotó: 24.hu

Kapcsolódó

Egy Anna-báli szerelemről szóló musical debütál Balatonfüreden

2026. augusztus 28-án felolvasószínházi keretek között mutatják be az Anna! – Egy tánc, más nem számít
Elolvasom

Itt a legújabb éghajlati jelentés a Földről: minden mutatóban rosszabb a helyzet, de vannak meglepő eredmények is a legutóbbi IPCC-jelentés óta

A legutóbbi, 2021-ben megjelent IPCC-jelentés óta eltelt évek nem írták át a klímaváltozásról alkotott tudo
Elolvasom

Szuperhősök a magyar tenger partján: Tokody Klára felfedte a Balaton rejtett kincseit

Izgalmas történelmi alakok és mitikus lények találhatók a sikerszerző kiadványaiban. Tokody Klára könyveiér
Elolvasom